Prom Piombino do Cavo

Trasa promowa Piombino Cavo łączy Włochy z Elba i jest obecnie obsługiwana przez 2 przewoźników.

Porównaj teraz i wyszukaj najlepszą ofertę dla twojej podróży.

Przewoźnicy Promowi - Piombino - Cavo

Średnia cena promu Piombino Cavo

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Piombino Cavo to samochod + 1 pasażer.

Piombino - Przewodnik

Piombino to miasto położone w prowincji Livorno w Toskanii, we Włoszech. Miasto leży na granicy Morza Liguryjskiego oraz Morza Tyrreńskiego, naprzeciwko wyspy Elba i na północnej stronie Maremma. Zabytkowe centrum tego miasta sięga do czasów, gdy był portem Etrusków.Miasto było również ważnym portem w średniowieczu Republiki Pizy. Przyjedź tutaj w sierpniu, aby uczestniczyć w "Agosto con Gusto", główne targi żywności i wina, które celebruje tradycje kulturowe i kulinarne Piombino. Muzeum Cytadeli i Miasto jest idealnym miejscem, aby dowiedzieć się więcej na temat prehistorycznych, etruskiej i rzymskiej przeszłości miasta. W pobliżu wybrzeża są liczne ścieżki rowerowe i piesze prowadzące przez Morze Śródziemne w kierunku nowoczesnego portu turystycznego Salivoli i obok wielu rodzinnych piwnic otwartych na wizyty i degustacje.

Z portu odpływają promy bezpośrednie do wysp archipelagu Toskanii (Elba 10 km od wybrzeża), a także na Sardynię i Korsykę.

Cavo - Przewodnik

Port Cavo znajduje się na wloskiej wyspie Elba, która jest najwiekszą wyspą archipelagu nalezace do Toskanii i trzecia największa we Wloszech po Sardynii i Sycylii. Wraz z osmioma innymi wyspami, w tym Giglio, Giannutri i Montecristo, jest czescią Parku Narodowego archipelagu Tuscan, najwiekszego parku morskiego w Europie.Wyspa znana jest na calym swiecie za ukrywanie francuskiego cesarz Napoleon w 1814 roku w czasie jego wygnania. Ale jej historia siega czasow prehistorycznych, z plemienia Ilvati z Ligurii, ktory nazwal wyspe Ilva. To wtedy po raz pierwszy zamieszkana przez Etruskow, a pozniej przez Rzymian, ktorzy docenili wyspę i jej bogate zlozaa zelaza i jej kapiele blotne. Istnieje wiele sladow przeszlości wyspy, z ustalen archeologicznych w muzeach do imponujących twierdz i budowli militarnych, takich jak Castello del Volterraio a nastepnie do pieknych rezydencji napoleonskich w 1800 roku, takich jak Palazzina dei Mulini.