Niestety, Andros usługa nie jest już dostępna.
...

Promy do Andros

Nasza strona promow do Andros nie jest juz dostepna, poniewaz polaczenia nie sa obecnie oferowane.

Jako najwieksza na swiecie niezalezna porownywarka promow, z ponad 2500 tras dostepnych, mozliwe jest, ze oferujemy odpowiednie polaczenie w poblizu, wiec sprawdz nasze porty, trasy lub miejsca docelowe dla dalszych informacji lub skontaktuj sie z nami w celu uzyskania porady.

Mozesz rowniez szukac alternatyw, wybierajac z menu po lewej stronie tego okna.

Promy do Andros

Andros jest najbardziej zaludnioną wyspą z archipelagu Bahamów. Znany lokalnie jako "The Big Yard", zajmuje powierzchnię 2300 mil kwadratowych i oferuje piękne niezbadane tereny i wspaniałe krajobrazy.

Z punktu widzenia politycznego jest to jedna jednostka administracyjna, w rzeczywistości jednak składa się z trzech głównych wysp zwanych North Andros, Mangrove Cay i South Andros, obok setek wysepek i raf koralowych połączonych ujściami namorzynowymi.

Andros to raj dla amatorów nurkowania z trzecią co do wielkości rafą i największym skupiskiem rowów oceanicznych na świecie, zwanych "niebieskimi dziurami". "The Tongue of the Word" (Język Świata) to najsławniejszy rów o głębokości 2000 metrów.

Rafa rozciąga się na 190 mil wzdłuż wschodniego wybrzeża i jest jednocześnie jednym z najlepszych miejsc wędkarskich na Bahamach. Możesz tam znaleźć jedne z najwspanialszych gatunków ryb m.in doradę, solandrę, tuńczyka lub żaglicę.

Na terenie Andros znajduje się również największy park narodowy w kraju, złożony z pięciu parków i zajmujący 1,4 miliona akrów. Teren parku to piękne lasy sosnowe oraz dom dla krabów i flamingów karmazynowych.

Pod koniec XVII wieku, Bahamy były często najeżdżane przez piratów i korsarzy. Na Andros znajduje się jaskinia, w której według legendy sławny siedemnastowieczny pirat Sir Henry Morgan (jego imieniem został nazwany później popularny rum "Captain Morgan") zakopał cenny skarb.

Na Andros można dostać się co tydzień promem z Nassau na wyspie New Providence. Podróż trwa około trzech godzin,a połączenie obsługiwane jest przez Bahamas Ferries, który zapewnia szybkie i luksusowe statki.

Przeczytaj Więcej Zwiń

Trasy i Porty w Andros