Rzym

Jak zarezerwować promy z Rzym na Sardynię

4 trasy łączą Rzym i Sardynia oferując w sumie 34 przepraw w tygodniu. Grandi Navi Veloci oferuje 1 trasa, Civitavecchia do Olbia oferuje 2 razy w tygodniu. Grimaldi Lines oferuje 4 tras, Civitavecchia do Olbia dziala 7 razy w tygodniu, Civitavecchia do Arbatax okolo 2 razy w tygodniu, Civitavecchia do Cagliari okolo 3 razy w tygodniu & Civitavecchia do Porto Torres okolo 4 razy w tygodniu. Tirrenia oferuje 1 trasa, Civitavecchia do Olbia oferuje 16 razy w tygodniu.

Czas i częstotliwość przeprawy promowej na trasie z Rzym na Sardynię zmienia się sezonowo, dlatego zalecamy sprawdzanie informacji o rozkładach na bieżąco na stronach Direct Ferries.

Mapa połączeń promowych z Rzym do Sardynia

Kliknij aby zobaczyć mapę

Sardynia - przewodnik:

Sardynia to skalista wyspa, druga pod względem wielkości na Morzu Śródziemnym, leżąca między Włochami, Hiszpanią i Tunezją, na południe od Korsyki. Jest częścią Włoch.

Wybrzeża wyspy są najczęściej wysokie i skaliste, z długimi, względnie prostymi odcinkami, wieloma wybitnymi cyplami, kilkoma szerokimi, głębokimi zatokami, wieloma przesmykami i z wieloma mniejszymi wyspami nieopodal wybrzeża.

Ta górzysta, leżąca na Morzu Śródziemnym wyspa stała się na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat niezwykle popularnym celem wypoczynku i ośrodkiem turystycznym. Sardynia przyciąga i zachwyca turystów z całego świata śródziemnomorskim klimatem, urokiem pejzaży na wybrzeżach oraz niezliczonymi zabytkami historycznymi, jak i prehistorycznymi.

Nie licząc autostrady, zbudowanej w czasie dyktatorskich rządów Mussoliniego, po Sardynii podróżujemy przypominającymi serpentynę szosami, po których od czasu do czasu wędrują stada owiec.

Tropicieli zaginionych cywilizacji z całego świata intrygują skupiska tajemniczych kamiennych budowli w kształcie wieży, zwanych nuraghe (nuragi). Naliczono ich na wyspie ponad siedem tysięcy.

Turyści stawiają pierwsze kroki w stolicy wyspy Cagliari, mieście liczącym sto siedemdziesiąt tysięcy mieszkańców, do którego docierają samolotami i promami.