Rome

Porownaj promy z Rzym do Sardynia

Rzym oferuje liczne połączenia promowe do Sardynia. Promy obecnie łączą 1 Porty w Rzym z 4 Porty w Sardynia.

Łącznie są [--[--X--] przeprawy promowe--] na 4 ferry routes, które są operowane przez 3 firmy promowe w tym Grandi Navi Veloci, Grimaldi Lines i Tirrenia. Najkrótszy rejs trwa około 5 godzina 30 minuta (Olbia).

Zapoznaj się z całą listą połączeń z Rzym do Sardynia, na naszej stronie poniżej lub skorzystaj z wyszukiwarki powyżej.

Mapa połączeń promowych z Rzym do Sardynia

Kliknij aby zobaczyć mapę

Sardynia - przewodnik:

Sardynia to skalista wyspa, druga pod względem wielkości na Morzu Śródziemnym, leżąca między Włochami, Hiszpanią i Tunezją, na południe od Korsyki. Jest częścią Włoch.

Wybrzeża wyspy są najczęściej wysokie i skaliste, z długimi, względnie prostymi odcinkami, wieloma wybitnymi cyplami, kilkoma szerokimi, głębokimi zatokami, wieloma przesmykami i z wieloma mniejszymi wyspami nieopodal wybrzeża.

Ta górzysta, leżąca na Morzu Śródziemnym wyspa stała się na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat niezwykle popularnym celem wypoczynku i ośrodkiem turystycznym. Sardynia przyciąga i zachwyca turystów z całego świata śródziemnomorskim klimatem, urokiem pejzaży na wybrzeżach oraz niezliczonymi zabytkami historycznymi, jak i prehistorycznymi.

Nie licząc autostrady, zbudowanej w czasie dyktatorskich rządów Mussoliniego, po Sardynii podróżujemy przypominającymi serpentynę szosami, po których od czasu do czasu wędrują stada owiec.

Tropicieli zaginionych cywilizacji z całego świata intrygują skupiska tajemniczych kamiennych budowli w kształcie wieży, zwanych nuraghe (nuragi). Naliczono ich na wyspie ponad siedem tysięcy.

Turyści stawiają pierwsze kroki w stolicy wyspy Cagliari, mieście liczącym sto siedemdziesiąt tysięcy mieszkańców, do którego docierają samolotami i promami.