Polska

Jak zarezerwować promy z Polska na Bornholm

Obecnie jest jedna trasa łącząca Polska i Bornholm operowana przez 2 firmy promowe - Polferries & TT Line. Połączenie z Swinoujscie do Ronne obsługuje tygodniowo z planowanym czasem rejsu od około 6 godziny.

Czas i częstotliwość przeprawy promowej z Polska Bornholm na trasie Swinoujscie - Ronne zmienia się sezonowo, dlatego zalecamy sprawdzanie informacji o rozkładach na bieżąco na stronach Direct Ferries.

Mapa połączeń promowych z Polska do Bornholm

Kliknij aby zobaczyć mapę

Promy z Polska do Bornholm

Polska - przewodnik:

Polska jest częścią światowego rynku turystycznego ze stale rosnącą liczbą odwiedzających, szczególnie po wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej.
Najpopularniejsze miasta w Polsce to Kraków, Wrocław, Gdańsk, Warszawa, Poznań, Lublin, Toruń oraz historyczny zespół niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych, w tym obozu zagłady na terenie Oświęcimia Auschwitz-Birkenau.
Do najpopularniejszych miejsc do rekreacji należą Pojezierze Mazurskie, wybrzeże Morza Bałtyckiego, Tatry (najwyższe pasmo górskie Karpat), Sudety oraz Puszcza Białowieska. Główne oferty turystyczne Polski składają się z pakietem ze zwiedzaniem w miastach oraz po za miastem pomników historycznych. Polska jest na 14 miejscu spośród krajów europejskich najchętniej odwiedzanym przez turystów.

Polska posiada zróżnicowane środowisko naturalne, które jest stosunkowo odporne na rozwój człowieka. Odwiedzający są przyciągani przez morze na północy, góry na południu wśród najbardziej popularnych miejsc odwiedzanych przez turystów są: Tatry, Orla Perć, Karkonosze, Góry Stołowe, Puszcza Białowieska, Bieszczady, Dunajec, Pojezierze Mazurskie, Kampinoski Park Narodowy i wiele innych.

Polska gościnność jest legendarna, a jedzenie wyśmienite, nic więc dziwnego, że jest ona tak często odwiedzana przez turystów z całego świata.

Bornholm - przewodnik:

Bornholm to duńska wyspa w sercu Morza Bałtyckiego położona na zachód od Wysp Ertholmene, w pobliżu wybrzeży Szwecji i Polski.

Jest to najbardziej słoneczne miejsce w Danii wypełnione kolorami, gdzie czas płynie nieco wolniej, szczególnie popularne wśród artystów. Jest to wspaniała wyspa na wypoczynek bez względu na pore roku (2000 godzin słońca rocznie). Bornholm jest również wyjątkowy zarówno pod względem kultury i krajobrazu. To jedyne miejsce w kraju, gdzie można spacerować wzdłuż skalistych wybrzeży z białymi plażami; wyspa ma również silną tradycję sztuki i rzemiosła.

Ze względu na centralne położenie na Morzu Bałtyckim, na Bornholm można łatwo dostać się promem z okolicznych państw. Istnieje wiele tras do wyboru zarówno z kontynentu jak i z Niemiec i Szwecji, które są obsługiwane przez jedną z najstarszych firm promowych w Danii.