Ystad do Ronne Prom

Ystad Ronne polaczenie laczy Szwecja z Bornholm. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, BornholmerFærgen. Polaczenie odbywa sie do 35 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 1 godzina 20 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Ystad Ronne zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Ystad - Ronne Armatorzy Promowi

  • BornholmerFærgen
    • 5 Przeprawy Dziennie 1 godz 20 min
    • Uzyskaj cenę

Srednia cena Ystad Ronne

Pokazane ceny reprezentuja srednia ceny zaplaconej w jedna strone przez naszych klientow. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Ystad Ronne to samochod i 2 pasazerów.

Ystad Przewodnik

Miasto Ystad znajduje się w Skanii w południowo-zachodniej Szwecji. Początki miasta sięgają 11 wieku, gdy przy ujściu rzeki Vassa osiedlily sie rodziny rybackie lawiace sledzie ktore staly sie glownym srodkiem dochodu. Miasto zostało wymienione ponownie, gdy w 1244 roku przybyl z wizytą król Eryk ze swoim bratem Abelem. Wkrótce po wizycie króla, klasztor franciszkanów, Gråbrödraklostret, został założony w 1267, a później dołączył do Ystad w Hanzy 14 wieku. Szczególnie interesujące dla turystów jedno z najlepiej zachowanych średniowiecznych klasztorów Szwecji, Greyfriars Abbey. Istnieje także średniowieczny kościół w mieście, Kościół Najświętszej Marii Panny (Mariakyrkan). Oba budynki mialy wpływy przez Hansa gotyckiej architektury i są doskonałym przykładem gotyku ceglanego w Szwecji.

Ystad dziś jestruchliwym portem, centrum administracyjnym i atrakcją turystyczną zachęcajac turystow być może z powodu związku miasta z fikcyjnym policjantem Kurtem Wallenderem. Prom tego miasta ma usługi dla duńskiej wyspy Bornholm i do Świnoujścia w Polsce.

Ronne Przewodnik

Położony na wyspie Bornholm, znany również jako "Perła Bałtyku", Ronne jest oficjalnie częścią Danii Mimo że jest bliżej do Szwecji, Polsce i Niemczech, a łączy kultury całego regionu Morza Bałtyckiego. Znany ze swoich ultra-cienkich piaszczystych plaż i pięknych krajobrazów, Ronne to idealne miejsce na relaks i cieszyć się wolniej spokój. Starsze części miasta przyciągają turystów następnych dziesięcioleciach. Dwie ulice Szczególnie interesujące są Laksegade i Storegade, które zawierają wiele zabytkowych domów, które kiedyś były domy kupców i budynków handlowych i szlachty. Ważniejsze atrakcje to Muzeum Bornholmu, Muzeum Obrony (Forsvarsmuseet), St Nicolas Kosciol, szkoła jazdy Smedegards w południowej części miasta i na latarnię morską, który został zbudowany w 1880. Większość miasta jest w odległości krótkiego spaceru, ale Anche goście mogą wypożyczyć rower na cały dzień do zwiedzania całej wyspy.

Ronne jest podłączony do reszty Danii i ze światem zewnętrznym poprzez usługi promowe do Koge, Ystad, Sassnitz i Świnoujściu. Istnieje wysokie prędkości łącza katamaran anche do Ystad który łączy się z bezpośrednim połączeniem kolejowym pomiędzy Ystad i Kopenhagii.