La Palma

Porownaj promy z La Palma do La Gomera

1 ferry routes łączą La Palma i La Gomera oferując w sumie 22 przepraw w tygodniu. Naviera Armas oferuje 1 routes, Santa Cruz de La Palma do San Sebastian de la Gomera ktora operuje 10 razy dziennie. Fred Olsen Express oferuje 1 routes, Santa Cruz de La Palma do San Sebastian de la Gomera ktora operuje 12 razy dziennie.

Czas i częstotliwość przeprawy promowej na trasie z La Palma do La Gomera zmienia się sezonowo, dlatego zalecamy sprawdzanie informacji o rozkładach na bieżąco na stronach Direct Ferries.

Mapa połączeń promowych z La Palma do La Gomera

Kliknij aby zobaczyć mapę

Promy z La Palma do La Gomera

La Palma - przewodnik:

La Palma to jedna z siedmiu dużych wysp w archipelagu Wysp Kanaryjskich, zwana La isla verde (zielona wyspa) lub La isla bonita (piękna wyspa). Te zwyczajowe nazwy świetnie charakteryzują La Palmę. Wspaniała, niezwykle różnorodna przyroda i zapierające dech w piersiach widoki gwarantują niezapomniane przeżycia. Na wyspie turystyka nie rozwinęła się jeszcze tak, jak choćby na sąsiedniej Teneryfie, co pozwala prawdziwie odpocząć z dala od zgiełku.

La Gomera - przewodnik:

La Gomera jest przedostatnią co do wielkości wyspą archipelagu Wysp Kanaryjskich. Jej główną atrakcją jest, położony w centrum, Park Narodowy Garajonay. Możemy w nim obserwować zjawisko zwane „morzem chmur”, którego przyczyną jest duża wilgotność tego obszaru, a drzewa zdają się być spowite mgłą. Wyspa zawsze podziwiana była dzięki swoim lasom. Około 400 gatunków wymarłych na innych kontynentach drzew to duma mieszkańców. Na wyspie zachowały się również przedhiszpańskie tradycje. La Gomera jest idealnym miejscem na wakacje dla tych, którzy pragną spokoju i kontaktu z dziką naturą. Liczne szlaki turystyczne zachęcają do odbywania długich spacerów zielonymi dolinami oraz stromymi, skalnymi zboczami.

La Gomera może poszczycić się unikalnym językiem gwizdanym zwanym El Silbo. Podczas pobytu na wyspie zapytaj lokalnych mieszkańców o jego prezentację.