Gran Canaria

Porownaj promy z Gran Canaria do Fuerteventura

2 ferry routes łączą Gran Canaria i Fuerteventura oferując w sumie 4 przepłynięć dziennie. Trasmediterranea oferuje 1 routes, Las Palmas do Puerto del Rosario ktora operuje 1 razy dziennie. Naviera Armas oferuje 2 routes, Las Palmas do Puerto del Rosario operuje 7 razy dziennie, i Las Palmas do Morro Jable ktora operuje 10 razy dziennie. Fred Olsen Express oferuje 1 routes, Las Palmas do Morro Jable ktora operuje 4 razy dziennie.

Czas i częstotliwość przeprawy promowej na trasie z Gran Canaria do Fuerteventura zmienia się sezonowo, dlatego zalecamy sprawdzanie informacji o rozkładach na bieżąco na stronach Direct Ferries.

Mapa połączeń promowych z Gran Canaria do Fuerteventura

Kliknij aby zobaczyć mapę

Promy z Gran Canaria do Fuerteventura

Gran Canaria - przewodnik:

Gran Canaria to jedna z wysp w archipelagu Kanarów usytuowana na Oceanie Atlantyckim, tuż obok północno-zachodniego wybrzeża Afryki. Terytorialnie przynależy do Hiszpanii. Razem z wyspami Lanzarote i Fuerteventura tworzy prowincję Las Palmas. Stolicą wyspy jest miasto Las Palmas de Gran Canaria. Wyspa zajmuje centralne miejsce w archipelagu kanaryjskim i jest usytuowana pomiędzy Teneryfą a Fuerteventurą.

Gran Canaria znana jest jako "miniaturowy kontynent" ze względu na zróżnicowany klimat i różnorodność krajobrazów, które można zaobserwować przechadzając się piaszczystymi plażami, pokrytymi zielenią wąwozami lub spacerując po malowniczych, pełnych uroku wioskach.

Klimat Gran Canaria sprawia, że jest ona spełnieniem marzeń niejednego plażowicza.

Fuerteventura - przewodnik:

Fuerteventura jest drugą co do wielkości wyspą archipelagu Wysp Kanaryjskich należącego do Hiszpanii. Wielkość wyspy to około tysiąc sześćset kilometrów kwadratowych.

Wyspa leży niewiele ponad sto kilometrów od Afryki, nic dziwnego więc, że istnieje wiele podobieństw w krajobrazie i architekturze między Fuerteventurą a Czarnym Lądem. Krajobraz zdominowany jest przez pustynne wzgórza oraz domy z płaskimi dachami. Fantastyczny jest również klimat wyspy: trzy tysiące godzin słońca w ciągu roku.

Największą atrakcją Fuerteventury są niesamowite warunki do surfowania oraz wspaniałe plaże, idealne zarówno dla rodzin jak i fanatyków sportów wodnych. Jest to też najstarsza wyspa archipelagu: jej historia liczy dwadzieścia milionów lat. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, warto odwiedzić Muzeum Archeologii i Etnografii Betancuria.

Jako jedna z najczęściej odwiedzanych wysp kanaryjskich, Fuerteventura oferuje częste połączenia promowe na inne wyspy, które mogą różnic się długością w zależności od tego na którą z wysp chcemy się wybrać. Rejs na Lanzarote trwa niewiele ponad pół godziny, podczas gdy z Teneryfy podróż trwa całą noc, warto więc zarezerwować sobie bardziej komfortową kabinę na tej trasie.