Ateny

Jak zarezerwowac promy z Ateny na Dodekanez

Nie brakuje opcji do wyboru, jesli chodzi o wybor promu z Ateny na Dodekanez. Są 3 firmy promowe o lacznej ilosci 15 Trasy laczac Pireus do Astypalea.

Najszybsza trasa miedzy Ateny i Dodekanez jest Pireus do Patmos z czasem trwania przeplyniecia okolo 7 godziny 30 minuty. Przy tak wielu trasach w ofercie, ulatwia porownac wszystkie podobne trasy w jednym kliknieciu, dzieki czemu mozesz szybko znalezc to, czego szukasz.

Mapa połączeń promowych z Ateny do Dodekanez

Kliknij aby zobaczyć mapę

o Dodekanez:

Wyspy Dodekanezu znajdują się w południowo-wschodniej części Morza Egejskiego i składają się dwunastu większych wysp, takich jak Rodos, Kos, Patmos, Kalymnos, Karpathos i licznych mniejszych wysepek.

Najbardziej znaną spośród wysp Dodekanezu jest niewątpliwie Rodos - odwieczny ośrodek administracyjny regionu. W starożytności wyspa słynęła przede wszystkim z zaliczanego do siedmiu cudów świata Kolosa Rodyjskiego. Był to też najsłynniejszy po Cyprze ośrodek kultu Afrodyty. Chociaż sam Kolos nie dotrwał do naszych czasów, na wyspie można podziwiać starożytne ruiny, a także późniejszą bizantyjską, wenecką i osmańską zabudowę.
Archipelag Dodekanezu przyciąga też turystów ze względu na wspaniałe piaszczyste plaże i słoneczną pogodę.