Dlaczego warto korzystać z
Direct Ferries

Promy na 2652 trasach i z 690 portów na całym świecie

Zaufało nam już 2.5 milionów klientów

Rezerwujemy ponad 1.2 milliona przepraw na rok

Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Promy do Ischia

Ischia to włoska wyspa w Zatoce Neapolitańskiej. Jest to wyspa wulkanicznego pochodzenia, największa w archipelagu Wysp Flegrejskich, leżąca trzydzieści kilometrów od Neapolu.

Wyspa ma powierzchnię czterdziestu sześciu kilometrów kwadratowych i uważana jest za jedną z najpiękniejszych wysp całej zatoki. Jest ściśle związana ze swoim słynnym odpowiednikiem Capri, ze względu na nieskazitelne plaże i tereny wulkaniczne. Spektakularne łaźnie termalne i gorące źródła, które są rozproszone po całej wyspie, wciąż przyciągają jednak stosunkowo mało turystów (większość wciąż wybiera popularne Capri). Może to być jednak zaleta, ponieważ dzięki temu wybrzeża nie są zatłoczone a resetauracje niedrogie.

Ze względu na strategiczne położenie, wyspa zmagała się z wieloma najeźdźcami, a co za tym idzie znajduje się tam wiele zniszczonych wież, placówek i schronisk. Zbudowany w 474 p.n.e. Zamek Aragonii został zbudowany na ogromnej skale przez wodza Hierona I z Syrakuz i jest obecnie najczęściej odwiedzanym miejscem na Ischii. Do twierdzy prowadzi długi tunel z dużymi otworami i znajduje się tam również mała kaplica poświęcona patronce wyspy, której nie można pominąć. Ischia była również ważnym przystankiem na trasie handlowej z Grecji do północnych Włoch w VIII wieku.

Jeśli chodzi o wspaniałe krajobrazy, najlepsze z nich rozpościerają się z Ogrodów La Mortella i Villa Ravino. Te ostatnie zostały ostatnio uznane za najbardziej przyjazne dla środowiska nieruchomości w południowych Włoszech przez Europejskie Obserwatorium Parlamentarne, z ogrodem botanicznym i jednym z najbogatszych zbiorów kaktusów i sukulentów, zwanymi jako rośliy do przechowywania wody, uprawiane w Europie.

W zależności od tego na którą część wyspy się udasz, znajdziesz tam inny klimat. Północne nadmorskie miejscowości Casamicciola Terme, Forio i Ischia Porto są szalone z tętniącymi życiem barami i doskonałymi restauracjami, natomiast południe, z małym ruchem ulicznym, wypełniona jest gęstym lasem kasztanowatym z najwyższym szczytem Monte Epomeo, wyłaniającym się na horyzoncie. Każde miasto ma swoją charakterystyczną potrawę bazującą na lokalnej kuchni. Kuchnia Ischii to owoce morza, potrawy z królików hodowlanych oraz aromatyczny likier z lukrecji.

Ischia położona jest w północno-zachodniej części Zatoki Neapolitańskiej i łatwo można dostać się na nią z Półwyspu Sorrentine, z Pozzuoli, Neapolu i okolicznych wysp. Przybywając do Ischida Porto, na północnym wybrzeżu, znajdziesz wielu przewoźników promowych oferujących malownicze rejsy, które odbywają się wiele razy w tygodniu i trwają od 30 do 90 minut, w zależności od portu wyjściowego.

Przeczytaj Więcej Zwiń

Najpopularniejsi armatorzy

  • Medmar
    • Uzyskaj cenę
  • Alilauro
    • Uzyskaj cenę
  • Caremar
    • Uzyskaj cenę

Trasy i Porty w Ischia