Dlaczego warto korzystać z
Direct Ferries

Promy na 2955 trasach i z 619 portów na całym świecie

Zaufało nam już 2.5 milionów klientów

Rezerwujemy ponad 1.2 milliona przepraw na rok

Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Promy do Wyspy Bimini

Bimini to mały archipelag na Bahamach leżący pięćdziesiąt mil na wschód od Miami na Florydzie. Składa się on z dwóch głównych wysp o nazwie północne Bimini oraz południowe Bimini, jak również z kilku innych wysepek.

Bimini, mogące się poszczycić niesamowitymi podwodnymi klifami na zachodnim wybrzeżu, jest znane jako stolica rybołóstwa, znajdziesz tam takie gatunki ryb jak solandry czy żaglice. Ciepłe wody Prądu Zatokowego, zapewniają idealne warunki dla jaskrawo kolorowych korali, płaszczek oraz delfinów, czyniąc Bimini podwodnym rajem. Ponadto nurkowie mogą podziwiać zatopiony statek zbudowany przez Henry'ego Forda w czasie I Wojny Światowej, lub zagłębić się w legendarne zagubione miasto Atlantydę, położone blisko północnej Bimini. Ten szczególny region Bimini posiada także najpiękniejsze plaże- wszystkie z oślepiająco białym piaskiem- rozciągające się od Alice Town do Bailey Town.

Na twojej liście na pewno musi się znaleźć wycieczka z przewodnikiem po naturalnych trasach wycieczkowych na Bimini. Będziesz miał szanse poznać różnorodne, endemiczne gatunki zwierząt, w tym Bimini Boa i różne ciekawe gatunki roślin. Jednym z najbardziej popularnych miejsc w Bimini jest Healing Hole, naturalny basen z wodą morską wzbogaconą w lit i siarkę, które uważane są za pierwiastki pozwalające spowolnić proces starzenia się.

Nic więc dziwnego, że tak wiele wspaniałych osobowości zdecydowało się tu przybyć ze Stanów Zjednoczonych. Po pierwsze, wyspy służyły jako bezpieczne schronienie dla miłośników rumu w czasie prohibicji, a następnie Ernest Hemingway zakochał się w jego złotym wybrzeżu w 1930 roku, nazywając wyspę swoim letnim domem. Co więcej, Martin Luther King, żeglując wzdłuż wybrzeża w 1964 roku układał tutaj swoją mowę z okazji wręczenia Pokojowej Nagrody Nobla; jego pomnik z brązu jest jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych w Alice Town.

Istnieją bezposrednie połączenia między Bimini a Florydą: promy kursują z Miami na północne Bimini i zwykle trwają kilka godzin.

Przeczytaj Więcej Zwiń

Najpopularniejsi przewoźnicy promowi

  • Balearia Caribbean
    • Uzyskaj cenę

Wyspy Bimini - Trasy i Porty