Prom Rostock do Visby

Rostock Visby polaczenie laczy Niemcy z Gotland. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Hansa Destinations. Polaczenie odbywa sie do 2 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 12 godziny.

Dlugosc przeplyniecia Rostock Visby zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Przewoźnicy Promowi - Rostock - Visby

Średnia cena promu Rostock Visby

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Rostock Visby to samochod + 2 pasażerów.

Rostock - Przewodnik

Rostock to duże niemieckie miasto w regionie Mecklenburg-Vorpommern w północnych Niemczech. Miasto leży nad rzeką Warnow i centrum miasta jest około 12 km na południe od wybrzeża Morza Bałtyckiego. Jednym z najbardziej malowniczych miejsc w Rostocku jest Neuer Markt (Nowy Rynek), z ratuszem, który pierwotnie został zbudowany w 13 wieku w stylu gotyckim z cegły, ale w znacznym stopniu przekształcony w 18 wieku, z barokową fasadą oraz sala bankietowa. Plac zachował również sześć oryginałów, starannie odrestaurowanych domów z 15 i 16 wieku. Inne historyczne domy w stylu hanzeatyckim, które raz graniczyły z placem, zostały zniszczone w nalocie aliantów w 1942 roku i przebudowane w sposób uproszczony. W Rostock znajduje się jeden z najstarszych uniwersytetów na świecie, Uniwersytet w Rostocku, który został założony w 1419.

Port Rostock jest największym portem w Niemczech i jednym z najważniejszych w Europie. Promy z portu odpływają do Gedser i Trelleborga.