Wyspy Orkney

Jak zarezerwować promy z Wyspy Orkney na Wyspy Szetlandzkie

Obecnie jest jedna trasa łącząca Wyspy Orkney i Wyspy Szetlandzkie operowana przez 1 firma promowa - Northlink Ferries. Połączenie z Kirkwall do Lerwick obsługuje tygodniowo z planowanym czasem rejsu od około 7 godziny 45 minuty.

Czas i częstotliwość przeprawy promowej z Wyspy Orkney Wyspy Szetlandzkie na trasie Kirkwall - Lerwick zmienia się sezonowo, dlatego zalecamy sprawdzanie informacji o rozkładach na bieżąco na stronach Direct Ferries.

Mapa połączeń promowych z Wyspy Orkney do Wyspy Szetlandzkie

Kliknij aby zobaczyć mapę

Promy z Wyspy Orkney do Wyspy Szetlandzkie

Wyspy Orkney - przewodnik:

Orkady to grupa 70 wysp na północ od głównej części Szkocji, z których zaledwie 17 to wyspy zamieszkane przez ludzi. Wiekszość mieszkanców Orkadów mieszka w dwóch największych miastach, Kirkwall i Stromness, w których znaleźć można swietne atrakcje turystyczne oraz rozrywkę dla każdego. Ciche, piaszczyste plaże, wspaniałe krajobrazy, bogactwo fauny i flory, najwyższej klasy kuchnia oraz gościnność i serdeczność mieszkanców czyni z tych wysp idealne miejsce na odpoczynek lub wakacje wypełnione atrakcjami.

Wyspy Szetlandzkie - przewodnik:

Szetlandy to archipelag na Oceanie Atlantyckim, około 200 km na północ od wybrzeży Wielkiej Brytanii. Stanowią odrębną jednostkę administracyjną Wielkiej Brytanii z głównym ośrodkiem w Lerwick.
Archipelag składa się z ponad 100 wysp, z czego 15 jest zamieszkanych przez około 22 tys. ludności. Największa wyspa Mainland stanowi 3/4 powierzchni wysp i skupia taki sam odsetek ogółu mieszkańców.