Prom Kirkwall do Lerwick

Kirkwall Lerwick polaczenie laczy Wyspy Orkney z Wyspy Szetlandzkie. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Northlink Ferries. Polaczenie odbywa sie do 4 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 7 godziny 45 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Kirkwall Lerwick zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Przewoźnicy Promowi - Kirkwall - Lerwick

  • Northlink Ferries
    • 4 przeprawy w tygodniu 7 godz 45 min
    • Uzyskaj cenę

Średnia cena promu Kirkwall Lerwick

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Kirkwall Lerwick to samochod + 2 pasażerów.

Kirkwall - Przewodnik

Kirkwall jest największym miastem i stolicą archipelagu Orkadów, które znajdują się tuż przy północnym wybrzeżu Szkocji. W sercu Kirkwall stoi Katedra św Magnus, która została założona w pamięci św Magnus Erlendsson, hrabiego Orkney 1108/17. Istnieje wiele innych atrakcji w mieście, w tym ruiny dawnego pałacu biskupiego i Earls Palace znajduje się obok katedry. Miasto ma też dwa muzea, które goszcza wiele interesujących artefaktów historycznych.

Kirkwall położony jest na głównej wyspie i jest 11 km od Finstown, 24 km od St Margaret Hope, a 26 km od Stromness. Terminal promowy Hatston jest obsługiwany przez Northlink Ferries i leży około 3 km od centrum miasta. Sklepy i restauracje znajdują się w odległości spaceru od portu. Większość sklepów Kirkwall znajduje się w ulicy Most i Albert. Z Portu dostępne są trzy w tygodniu rejsy do Aberdeen w Szkocji, a podróż trwa około sześć godzin. Northlink prowadzi również rejsy do stolicy Szetlandów, Lerwick, a czas przekraczania to około 7 godzin 45 minut.

Lerwick - Przewodnik

Miasto i port w Lerwick jest stolicą Szetlandów, Szkocji. Wyspy są mniej więcej 160 km od północnego wybrzeża kontynentalnej części Szkocji, 340 km na północ od Aberdeen, 370 km na zachód od Bergen w Norwegii i 370 km na południowy wschód od Tórshavn z Wysp Owczych. Lerwick jest nazwa z korzeniami w staronordyckim i lokalnej potomka, Norn, które zostało wypowiedziane w Szetlandach aż do połowy 19 wieku.Nazwa "Lerwick" oznacza zatokę gliny.Odpowiada norweski imię Leirvik, Leir czyli gliny i Vik czyli "zatoki" lub "wlot". Miasta o podobnych nazwach występują w południowo-zachodniej Norwegii (Leirvik) oraz na Wyspach Owczych (Leirvik).

Lerwick jest zajęty, rybołówstwa i portu promowego w porcie obsługi również statkom wsparciu offshore przemysłu naftowego. Northlink Ferries codzienny nocny usługi promowe pomiędzy Lerwick Aberdeen, regularnie wzywając do Kirkwall w archipelagu Orkadów. Ponadto, Rada Szetlandy obsługiwać połączenia promowe do Out Skerries i Bressay z terminalu w centrum miasta.