Kirkwall
Lerwick
Promy do Wyspy Szetlandzkie
Bilet otwarty??

Bilety otwarte są ważne do 12 miesięcy od momentu rezerwacji (zobacz warunki zakupu biletu).

Bilet otwarty?

Bilety otwarte są ważne do 12 miesięcy od momentu rezerwacji (zobacz warunki zakupu biletu).

Szczegóły Podróży
Trasa z
W dwie strony

Prom Kirkwall Lerwick

Kirkwall Lerwick polaczenie laczy Wyspy Orkney z Wyspy Szetlandzkie. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Northlink Ferries. Polaczenie odbywa sie do 3 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 7 godziny 45 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Kirkwall Lerwick zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Aby uzyskac wiecej informacji, odwiedz nasza strone Promy z Wyspy Orkney na Wyspy Szetlandzkie.
Dlaczego warto korzystać z Direct Ferries
category
Promy na 4412 trasach i z 901 portów na całym świecie
category
Zaufało nam już 2,5 milionów klientów
category
Rezerwujemy ponad 1,2 milliona przepraw na rok
category
Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Najczesciej zadawane pytania

Jak długo płynie prom z Kirkwall do Lerwick?

Czas przeprawy promowej z Kirkwall do Lerwick wynosi około 7h 45m. Czas przeprawy promowej może się różnić w zależności od sezonu, zobacz naszą wyszukiwarkę ofert, aby porównać bilety z Kirkwall do Lerwick i sprawdzić dostępność.

Jakie firmy promowe kursują pomiędzy Kirkwall a Lerwick?

Jest 1 operator promowy dla Kirkwall do Lerwick i jest to
  • Northlink Ferries

Jak mogę zarezerwować bilety promowe z Kirkwall do Lerwick?

Zarezerwuj promy z Kirkwall do Lerwick poprzez naszą wyszukiwarkę ofert i sprawdź naszą stronę z ofertami, aby zobaczyć najnowsze oferty promowe.

Kirkwall - Przewodnik

Kirkwall jest największym miastem i stolicą archipelagu Orkadów, które znajdują się tuż przy północnym wybrzeżu Szkocji. W sercu Kirkwall stoi Katedra św Magnus, która została założona w pamięci św Magnus Erlendsson, hrabiego Orkney 1108/17. Istnieje wiele innych atrakcji w mieście, w tym ruiny dawnego pałacu biskupiego i Earls Palace znajduje się obok katedry. Miasto ma też dwa muzea, które goszcza wiele interesujących artefaktów historycznych.

Kirkwall położony jest na głównej wyspie i jest 11 km od Finstown, 24 km od St Margaret Hope, a 26 km od Stromness. Terminal promowy Hatston jest obsługiwany przez Northlink Ferries i leży około 3 km od centrum miasta. Sklepy i restauracje znajdują się w odległości spaceru od portu. Większość sklepów Kirkwall znajduje się w ulicy Most i Albert. Z Portu dostępne są trzy w tygodniu rejsy do Aberdeen w Szkocji, a podróż trwa około sześć godzin. Northlink prowadzi również rejsy do stolicy Szetlandów, Lerwick, a czas przekraczania to około 7 godzin 45 minut.


Lerwick - Przewodnik

Miasto i port w Lerwick jest stolicą Szetlandów, Szkocji. Wyspy są mniej więcej 160 km od północnego wybrzeża kontynentalnej części Szkocji, 340 km na północ od Aberdeen, 370 km na zachód od Bergen w Norwegii i 370 km na południowy wschód od Tórshavn z Wysp Owczych. Lerwick jest nazwa z korzeniami w staronordyckim i lokalnej potomka, Norn, które zostało wypowiedziane w Szetlandach aż do połowy 19 wieku.Nazwa "Lerwick" oznacza zatokę gliny.Odpowiada norweski imię Leirvik, Leir czyli gliny i Vik czyli "zatoki" lub "wlot". Miasta o podobnych nazwach występują w południowo-zachodniej Norwegii (Leirvik) oraz na Wyspach Owczych (Leirvik).

Lerwick jest zajęty, rybołówstwa i portu promowego w porcie obsługi również statkom wsparciu offshore przemysłu naftowego. Northlink Ferries codzienny nocny usługi promowe pomiędzy Lerwick Aberdeen, regularnie wzywając do Kirkwall w archipelagu Orkadów. Ponadto, Rada Szetlandy obsługiwać połączenia promowe do Out Skerries i Bressay z terminalu w centrum miasta.


Kirkwall do Lerwick Rozkłady promów

Harmonogramy promów między 22/07/2024 a 28.07.2024.


Operator Czas wypłynięcia Czas przybycia Czas trwania Dni Żeglarstwa
Northlink Ferries 23:45 07:30 7 godziny 45 minuty śr., pt., niedz.

Obsługa klienta

Odwiedź naszą stronę obsługi klienta, aby znaleźć przydatne informacje na temat podróżowania promem, nasze FAQ i jak skontaktować się z nami, aby uzyskać pomoc w rezerwacji.