Wyspy Egejskie

Jak zarezerwować promy z Wyspy Egejskie na Samos

Liczne trasy promowe łączą Wyspy Egejskie z Samos. 2 firmy promowe kursuje na 15 Trasy do Fournoi do Pythagorio, Agios Kirikos do Pythagorio, Karlovassi & Vathi, Chios do Karlovassi & Vathi, Limnos (Myrina) do Vathi & Karlovassi, Mytilene do Vathi & Karlovassi, Fournoi do Pythagorio, Karlovassi & Vathi, Vathi do Karlovassi, Agios Kirikos do Pythagorio, Karlovassi & Vathi, Evdilos do Karlovassi & Vathi, Fournoi do Pythagorio, Karlovassi & Vathi & Limnos (Myrina) do Vathi & Karlovassi. Zobacz wszystkie trasy i rozkłady poniżej lub skorzystaj z wyszukiwarki powyżej.

Czas i częstotliwość przeprawy promowej na trasie z DepartCountry--] - Samos zmienia się sezonowo, dlatego zalecamy sprawdzanie informacji o rozkładach na bieżąco na stronach Direct Ferries. Najkrótszy rejs trwa ok. 40 minuty.

Mapa połączeń promowych z Wyspy Egejskie do Samos

Kliknij aby zobaczyć mapę

Wyspy Egejskie - przewodnik:

Wyspy Egejskie znajdują się na Morzu Egejskim, pomiędzy południowo-wschodnim wybrzeżem Grecji a zachodnią częścią Turcji.

Ogromna powierzchnia Wysp Egejskich obejmuje Cyklady, Wyspy Dodekanezu, Północne Wyspy Egejskie, Wyspy Sarońskie, Sporady, Kretę i Wyspy Jońskie oraz Eubeę. W skład archipelagu wchodzą jedne z najczęściej wybieranych przez turystów kierunków takie jak Kreta , Lemnos, Lesbos, Chios, Samos i Rodos.

Wyspy Egejskie są często postrzegane jako główny element greckiej kultury i tradycji. Oprócz oczywistego odwołania do słońca i piasku, turystów przyciągają tradycyjne wioski z bielonymi domami, jak również imponujące pomniki potężnej prehistorycznej cywilizacji, która tutaj rozkwitła.

Najwygodniejszym środkiem transport między wyspami są promy. Podróżowanie nimi pozwoli Ci zwiedzić cały region.

Samos - przewodnik:

Samos jest grecką wyspą na Morzu Egejskim, na południe od Chios, na północ od Patmos i Dodekanezu, i niedaleko wybrzeża Azji Mniejszej.

Samos jest cudowną wyspą pełną pięknych plaż. Mimo że znajdują się na niej wykopiska i zabytki archeologiczne, turyści bardziej zainteresowani są wylegiwaniem się na plażach tudzież korzystaniem z wielu możliwości aktywnego wypoczynku: dlugie spacery, jazda na rowerze tudzież windsurfing.