Wyspy Egejskie

Jak zarezerwować promy z Wyspy Egejskie na Lesbos

Wyspy Egejskie oferuje liczne połączenia promowe na Lesbos. Promy obecnie łączą 4 porty w Wyspy Egejskie z 1 port w Lesbos.

Łącznie są [--[--X--] przeprawy promowe--] na 7 Trasy, które są operowane przez 1 firma promowa w tym Hellenic Seaways. Najkrótszy rejs trwa około 2 godziny 15 minuty (Chios do Mytilene).

Zapoznaj się z całą listą połączeń z Wyspy Egejskie na Lesbos, na naszej stronie poniżej lub skorzystaj z wyszukiwarki powyżej.

Mapa połączeń promowych z Wyspy Egejskie do Lesbos

Kliknij aby zobaczyć mapę

Wyspy Egejskie - przewodnik:

Wyspy Egejskie znajdują się na Morzu Egejskim, pomiędzy południowo-wschodnim wybrzeżem Grecji a zachodnią częścią Turcji.

Ogromna powierzchnia Wysp Egejskich obejmuje Cyklady, Wyspy Dodekanezu, Północne Wyspy Egejskie, Wyspy Sarońskie, Sporady, Kretę i Wyspy Jońskie oraz Eubeę. W skład archipelagu wchodzą jedne z najczęściej wybieranych przez turystów kierunków takie jak Kreta , Lemnos, Lesbos, Chios, Samos i Rodos.

Wyspy Egejskie są często postrzegane jako główny element greckiej kultury i tradycji. Oprócz oczywistego odwołania do słońca i piasku, turystów przyciągają tradycyjne wioski z bielonymi domami, jak również imponujące pomniki potężnej prehistorycznej cywilizacji, która tutaj rozkwitła.

Najwygodniejszym środkiem transport między wyspami są promy. Podróżowanie nimi pozwoli Ci zwiedzić cały region.

Lesbos - przewodnik:

Lesbos to jedna z największych greckich wysp na Morzu Egejskim położona przy wybrzeżu Turcji i formalnie na kontynencie azjatyckim. Stolicą i największym miastem na Lesbos jest Mitylena - w starożytności miejsce, w którym mieszkała Safona.

Śródziemny klimat i nieskażony obecnością człowieka krajobraz sprawiają, że Lesbos jest doskonałym miejscem dla tych, którzy chcą zasmakować "prawdziwej" Grecji.