Wyspy Egadzkie

Jak zarezerwować promy z Wyspy Egadzkie do Włochy

Wyspy Egadzkie oferuje liczne połączenia promowe do Włochy. Promy obecnie łączą 3 porty w Wyspy Egadzkie z 0 porty w Włochy.

Łącznie są [--[--X--] przeprawy promowe--] na 6 Trasy, które są operowane przez 2 firmy promowe w tym Liberty Lines Fast Ferries & Siremar. Najkrótszy rejs trwa około 10 minuty (Favignana do Levanzo).

Zapoznaj się z całą listą połączeń z Wyspy Egadzkie do Włochy, na naszej stronie poniżej lub skorzystaj z wyszukiwarki powyżej.

Mapa połączeń promowych z Wyspy Egadzkie do Włochy

Kliknij aby zobaczyć mapę

Wyspy Egadzkie - przewodnik:

Wyspy Egadzkie znane również jako Wyspy Egadi to archipelag niewielkich wysp na Morzu Śródziemnym, u wybrzeży północno-zachodniej Sycylii we Włoszech o łącznej powierzchni około 38 kilometrów kwadratowych.

Archipelag obejmuje: Favignanę (główna wyspa, największa i najbardziej ruchliwa) Levanzo (mała i spokojna) i Marettimo (najdalej położona od lądu), jak również dwie niewielkie wyspy Formica i Maraone położone pomiędzy Levanzo a kontynentem.

Ten cudowny archipelag, ze względu na małą liczbę ludności i przyjemny klimat, jest idealnym miejscem dla tych, którzy lubią ciszę i wypoczynek na łonie nieskażonej natury.

Wyspy Egadzkie z ich nieskazitelnym wybrzeżem i różnorodną florą i fauną zapierają dech w piersiach.

Jeśli chcesz dostać się na Wyspy Egadzkie, możesz wybrać podróż promem z Sycylii bądź kontynentu, w zależności od pory roku.

Włochy - przewodnik:

Pod względem turystycznym Włochy są państwem bardzo atrakcyjnym i to zarówno dla miłośników prehistorii, zabytków, muzeów jak i dla fanów mniej lub bardziej aktywnego wypoczynku na ciepłych plażach.

Z jednej strony położone na półwyspie otoczone czterema niewielkimi akwenami morskimi o ciepłym śródziemnomorskim klimacie. Z drugiej strony odcięte od kontynentu malowniczymi Alpami oraz przyciągające uwagę stożkami wulkanicznymi w centrum lądu. Jeśli turystów nie przyciągnie Etna czy Wezuwiusz, to z pewnością zachęci ich do wizyty kolebka świata, jaką jest Rzym oraz słynne zabytki, będące świadectwem naprawdę wielkiej historii, z Koloseum na czele. Można tu tez zajrzeć, by choć z daleka popatrzeć na Watykan - najsłynniejsze państwo świata.

Amatorom plażowania Włochy oferują aż 7,5 tysiąca kilometrów wybrzeża, które posiada niemalże wszystko o czym można pomarzyć. Poczynając od pięknych plaż, poprzez mierzeje, zatoczki i laguny, do raf koralowych i wysokich klifów pokrytych bujną roślinnością. Z morza wystają pojedyncze skały i iglice oraz wiele malowniczych wysepek.

Natomiast zimą można wypaść na narty we Włoskie Alpy, wiosną na Karnawał do Wenecji i słynną paradę przebierańców w ostatnią sobotę karnawałową, albo po prostu jechać przez kraj, zaliczając po kolei wszystkie większe miejscowości i zwiedzać klasyczne starożytne zabytki, zatrzymując się od czasu do czasu w okolicznej restauracyjce na fantastyczny makaron penne lub klasyczną lazanię.