Wyspa Madera

Jak zarezerwować promy z Wyspa Madera do Portugalii

Obecnie jest jedna trasa łącząca Wyspa Madera i Portugalia operowana przez 1 firma promowa - Porto Santo Line. Połączenie z Funchal do Porto Santo obsługuje tygodniowo z planowanym czasem rejsu od około 2 godziny 30 minuty.

Czas i częstotliwość przeprawy promowej z Wyspa Madera Portugalia na trasie Funchal - Porto Santo zmienia się sezonowo, dlatego zalecamy sprawdzanie informacji o rozkładach na bieżąco na stronach Direct Ferries.

Mapa połączeń promowych z Wyspa Madera do Portugalia

Kliknij aby zobaczyć mapę

Promy z Wyspa Madera do Portugalia

Wyspa Madera - przewodnik:

Portugalska wyspa Madeira leży na północnym zachodzie od wybrzeży Wysp Kanaryjskich, i około 400km na północ od Teneryfy.

Madeira cieszy się łagodnym klimatem przez cały rok, przez co jest jednym z ulubionych miejsc wypoczynku. Większość turystów wybiera stolicę, Funchal, znajdującą się na południu. Funchal jest pełnym życia miastem, z dużą ilością barów, sklepów i restauracji, oraz innych atrakcji.

Portugalia - przewodnik:

Portugalia to państwo europejskie położone w zachodniej części Europy Południowej na południowym zachodzie Półwyspu Iberyjskiego. Jest najdalej wysuniętym na zachód państwem Europy, od północy i wschodu graniczy z Hiszpanią, a od zachodu i południa Portugalię oblewają wody Oceanu Atlantyckiego. Dodatkowo w skład Portugalii wchodzi szereg wysp położonych na Oceanie Atlantyckim, w tym Archipelag Azorski i Madera.

Zróżnicowanie środowiska naturalnego oraz bogactwo zabytków Portugalii, będących świadectwem wielkiego niegdyś imperium kolonialnego, pozwala na wydzielenie w Portugalii pięciu regionów turystycznych. Trzy z nich (Lizbona i okolice, regiony Północny i Południowy) znajdują się na półwyspie, dwa pozostałe to wyspy: Madera i archipelag Azorów.

Madera, licząca 739 km2 powierzchni, leży na Atlantyku niedaleko północno-zachodnich wybrzeży Afryki, w odległości ok. 1000 km od brzegów Portugalii. Perła Atlantyku, jak nazywana jest Madera, jest drugim po Algarve regionionem wypoczynkowym Portugalii. Co roku Maderę odwiedza od 300 do 500 tys. turystów, kierujących się głównie do miejscowości kąpieliskowych, takich jak Funchal (ważny port lotniczy i morski) oraz Agua de Pena i Porto Santo.

Lizbona jest politycznym, gospodarczym i kulturalnym centrum kraju. Stanowi główny ośrodek turystyczny Portugalii. Lizbona to miasto wypełnione parkami i pomnikami. Na każdym placu stoi pomnik, których bohaterami są żeglarze, rycerze, królowie.

Azory charakteryzują się mniejszym niż na Maderze ruchem turystycznym. Ruch turystyczny Azorów skoncentrowany jest wokół wysp Sao Miguel (kąpieliska: Furnas, Ponta Delgada) oraz wyspy Faial (kąpielisko Horta).