Wlochy

Jak zarezerwowac promy z Wlochy do Wyspy Tremiti

Sa 4 trasy dzialajacych pomiedzy Wlochy i Wyspy Tremiti oferujac w sumie 59 przepraw w tygodniu. Tirrenia operuje 1 trasa, Termoli do San Domino (Tremiti) ktory dziala 10 razy w tygodniu. NLG operuje 1 trasa, Termoli do San Domino (Tremiti) ktory dziala 3 razy dziennie. Gruppo Armatori Garganici operuje 4 tras, Termoli do San Domino (Tremiti) dziala 7 razy w tygodniu, Rodi Garganico do San Nicola (Tremiti) okolo 7 razy w tygodniu, Peschici do San Nicola (Tremiti) okolo 7 razy w tygodniu & Vieste do San Domino (Tremiti) okolo 7 razy w tygodniu.

Jako ze dlugosc oraz czestotliwosc polaczen na niektorych trasach moze sie roznic, proponujemy wyszukanie aktualnych polaczen z Wlochy do Wyspy Tremiti aby uzyskac najswiezsze informacje.

Mapa połączeń promowych z Wlochy do Wyspy Tremiti

Kliknij aby zobaczyć mapę

o Wlochy:

Pod względem turystycznym Włochy sa państwem bardzo atrakcyjnym i to zarówno dla miłośników prehistorii, zabytków, muzeów jak i dla fanów mniej lub bardziej aktywnego wypoczynku na ciepłych plażach.

Z jednej strony położone na półwyspie otoczone czterema niewielkimi akwenami morskimi o ciepłym śródziemnomorskim klimacie. Z drugiej strony odcięte od kontynentu malowniczymi Alpami oraz przyciągające uwagę stożkami wulkanicznymi w centrum lądu. Jeśli turystów nie przyciągnie Etna czy Wezuwiusz, to z pewnością zachęci ich do wizyty kolebka świata, jaką jest Rzym oraz słynne zabytki, będące świadectwem naprawdę wielkiej historii, z Koloseum na czele. Można tu tez zajrzeć, by choć z daleka popatrzeć na Watykan - najsłynniejsze państwo świata.

Amatorom plażowania Włochy oferują aż 7,5 tysiąca kilometrów wybrzeża, które posiada niemalże wszystko o czym można pomarzyć. Poczynając od pięknych plaż, poprzez mierzeje, zatoczki i laguny, do raf koralowych i wysokich klifów pokrytych bujną roślinnością. Z morza wystają pojedyncze skały i iglice oraz wiele malowniczych wysepek.

Natomiast zimą można wpaść na narty we Włoskie Alpy, wiosną na Karnawał do Wenecji i słynną paradę przebierańców w ostatnią sobotę karnawałową, albo po prostu jechać przez kraj zaliczając po kolei wszystkie większe miejscowości i zwiedzać klasyczne starożytne zabytki, zatrzymując się od czasu do czasu w okolicznej restauracyjce na fantastyczny makaron penne lub klasyczną lazanię.

o Wyspy Tremiti:

Tremiti Wyspa jest polozona na polnocy Gargano Polwyspu w Poludniowo-wschodnich Wloch, na Morzu Adriatyckim, skladajacym sie z San Domino, San Nicola, Capraia, Cretaccio i Pianosie.

Mimo odwolania na ladzie: zielonych lasow, klifami i szczytach fortww, to pod czystym morzem znajdziesz swoje najwieksze aktywa, przyciagajac ponad sto tysiecy milosnikow nurkowania i plywania kazdego lata.Wody sa czescia rezerwatu morskiego, gdzie mozna zbadac podwodne jaskinie, groty skalne.
Choc stosowane glownie jako obozach internowania w okresie rezimu Mussoliniego, Wyspy Tremiti od tego czasu staly sie waznym miejscem turystycznym.

Wiele firm promowych oferuja szybkie i regularne polaczenia do kilku wysp w archipelagu Tremiti, San Domino i San Nicola, z roznych miast na "piecie" weoskiego wybrzeza.