Włochy

Jak zarezerwować promy z Włochy do Wyspy Egadzkie

Włochy oferuje liczne połączenia promowe do Wyspy Egadzkie. Promy obecnie łączą 0 porty w Włochy z 3 porty w Wyspy Egadzkie.

Łącznie są [--[--X--] przeprawy promowe--] na 6 Trasy, które są operowane przez 2 firmy promowe w tym Liberty Lines Fast Ferries & Siremar. Najkrótszy rejs trwa około 10 minuty (Favignana do Levanzo).

Zapoznaj się z całą listą połączeń z Włochy do Wyspy Egadzkie, na naszej stronie poniżej lub skorzystaj z wyszukiwarki powyżej.

Mapa połączeń promowych z Włochy do Wyspy Egadzkie

Kliknij aby zobaczyć mapę

Włochy - przewodnik:

Pod względem turystycznym Włochy są państwem bardzo atrakcyjnym i to zarówno dla miłośników prehistorii, zabytków, muzeów jak i dla fanów mniej lub bardziej aktywnego wypoczynku na ciepłych plażach.

Z jednej strony położone na półwyspie otoczone czterema niewielkimi akwenami morskimi o ciepłym śródziemnomorskim klimacie. Z drugiej strony odcięte od kontynentu malowniczymi Alpami oraz przyciągające uwagę stożkami wulkanicznymi w centrum lądu. Jeśli turystów nie przyciągnie Etna czy Wezuwiusz, to z pewnością zachęci ich do wizyty kolebka świata, jaką jest Rzym oraz słynne zabytki, będące świadectwem naprawdę wielkiej historii, z Koloseum na czele. Można tu tez zajrzeć, by choć z daleka popatrzeć na Watykan - najsłynniejsze państwo świata.

Amatorom plażowania Włochy oferują aż 7,5 tysiąca kilometrów wybrzeża, które posiada niemalże wszystko o czym można pomarzyć. Poczynając od pięknych plaż, poprzez mierzeje, zatoczki i laguny, do raf koralowych i wysokich klifów pokrytych bujną roślinnością. Z morza wystają pojedyncze skały i iglice oraz wiele malowniczych wysepek.

Natomiast zimą można wypaść na narty we Włoskie Alpy, wiosną na Karnawał do Wenecji i słynną paradę przebierańców w ostatnią sobotę karnawałową, albo po prostu jechać przez kraj, zaliczając po kolei wszystkie większe miejscowości i zwiedzać klasyczne starożytne zabytki, zatrzymując się od czasu do czasu w okolicznej restauracyjce na fantastyczny makaron penne lub klasyczną lazanię.

Wyspy Egadzkie - przewodnik:

Wyspy Egadzkie to archipelag składający się z trzech głównych wysp i dwóch mniejszych położonych na Morzu Śródziemnym, zlokalizowanych siedem kilometrów od zachodniego wybrzeża Sycylii, we Włoszech.

Archipelag oferuje piękne krajobrazy Morza Śródziemnego, ciepłe zimy i gorące a zarazem słoneczne lato. W przeciwieństwie do sąsiednich Wysp Liparyjskich, Wyspy Egadzkie mają małą populację i są znacznie mniej zatłoczone, co czyni z nich prawdziwy raj dla miłośników plaż, poszukujących nieskażonej przyrody.

Główna wyspa, położona na południu Favignana,jest największą z wysp i panuje tu największy ruch turystyczny. Z Favignany możesz łatwo dostać się promem na ląd oraz jest to świetna baza wypadowa aby odwiedzić inne wyspy.

Levanzo, mniejsza z wysp, położona jest w północno-wschodniej części archipelagu, natomiast Marettimo jest najdalej położoną na zachód wyspą. Dwie mniejsze wyspy Formica i Maraone są usytuowane pomiędzy Levanzo a Sycylią.

Na Wyspy Egadzkie możesz dostać się promem z Syscylii bądź z kontynentu.