Włochy

Jak zarezerwować promy z Włochy do Wyspa Ustica

Obecnie jest jedna trasa łącząca Włochy i Wyspa Ustica operowana przez 1 firma promowa - Liberty Lines Fast Ferries. Połączenie z Neapol do Ustica obsługuje tygodniowo z planowanym czasem rejsu od około 1 godzina 30 minuty.

Czas i częstotliwość przeprawy promowej z Włochy Wyspa Ustica na trasie Neapol - Ustica zmienia się sezonowo, dlatego zalecamy sprawdzanie informacji o rozkładach na bieżąco na stronach Direct Ferries.

Mapa połączeń promowych z Włochy do Wyspa Ustica

Kliknij aby zobaczyć mapę

Promy z Włochy do Wyspa Ustica

Włochy - przewodnik:

Pod względem turystycznym Włochy są państwem bardzo atrakcyjnym i to zarówno dla miłośników prehistorii, zabytków, muzeów jak i dla fanów mniej lub bardziej aktywnego wypoczynku na ciepłych plażach.

Z jednej strony położone na półwyspie otoczone czterema niewielkimi akwenami morskimi o ciepłym śródziemnomorskim klimacie. Z drugiej strony odcięte od kontynentu malowniczymi Alpami oraz przyciągające uwagę stożkami wulkanicznymi w centrum lądu. Jeśli turystów nie przyciągnie Etna czy Wezuwiusz, to z pewnością zachęci ich do wizyty kolebka świata, jaką jest Rzym oraz słynne zabytki, będące świadectwem naprawdę wielkiej historii, z Koloseum na czele. Można tu tez zajrzeć, by choć z daleka popatrzeć na Watykan - najsłynniejsze państwo świata.

Amatorom plażowania Włochy oferują aż 7,5 tysiąca kilometrów wybrzeża, które posiada niemalże wszystko o czym można pomarzyć. Poczynając od pięknych plaż, poprzez mierzeje, zatoczki i laguny, do raf koralowych i wysokich klifów pokrytych bujną roślinnością. Z morza wystają pojedyncze skały i iglice oraz wiele malowniczych wysepek.

Natomiast zimą można wypaść na narty we Włoskie Alpy, wiosną na Karnawał do Wenecji i słynną paradę przebierańców w ostatnią sobotę karnawałową, albo po prostu jechać przez kraj, zaliczając po kolei wszystkie większe miejscowości i zwiedzać klasyczne starożytne zabytki, zatrzymując się od czasu do czasu w okolicznej restauracyjce na fantastyczny makaron penne lub klasyczną lazanię.

Wyspa Ustica - przewodnik:

Ustica jest mala wloska wyspa z wulkanem Aeolian na Tyrenskim Morzu, na polnocy.

Rozowe hibiskusy i zielone kaktusy, Ustica jest mala czarna kropla na morzu, znana jako "czarna perla". Z pieknymi grotami na wybrzezu, wody dookola sa pod ochrona, ktore sa domem dla koralowcow i wielu gatunkow ryb takich jak Med. Ustica jest popularnym miejscem od lipca do sierpnia, najlepiej zwiedzic ja wyprawa lodka, mozna rowniez zwiedzic ruiny Roman,malownicze place oraz pojsc na spacer po wybrzeznym pasazu.

Wyspa jest popularna z krotkich wypraw lub wypadow na weekend. Jest bardzo dobrze polaczona w mistami we Wloszech, razem z Palermo i Napoli,z regularnymi trasami do portu na wschodnim wybrzezu.