Turcja

Jak zarezerwowac promy z Turcja na Dodekanez

Posiadamy liczne polaczenia promowe operowane z Turcja na Dodekanez. Promy obecnie lacza 4 porty w Turcja z 3 porty w Dodekanez.

Lacznie jest 43 polaczenia promowe w tygodniu z wyborem 6 Trasy, ktore sa operowane przez 3 firmy promowe wlacznie z Dodecanese Flying Dolphins, Sea Dreams & Bodrum Express z najkrotszym czasem polaczenia trwajacym okolo 30 minuty (Turgutreis do Kos).

Jest to generalne podsumowanie oferowanych uslug pomiedzy Turcja a Dodekanez, po wiecej informacji wybierz z naszej Wyszukiwarka.

Mapa połączeń promowych z Turcja do Dodekanez

Kliknij aby zobaczyć mapę

o Turcja:

Turcja jest krajem na granicy Poludnio-Wschodniej Europy i Zachodniej Azji. Razem z linia brzegowa Czarnego Morza, Morza Srodziemnomorskiego i Aegean na zachodzie.

Biorac pod uwage polozenie pomiedzy dwoma kontynentami, Turcja jest podziwiana za jej kulture, przyczyniajac sie jednym z najczesciej odwiedzanych krajow swiata. Przyklady kraju ekscytujacej historii sa powszechne,majestatyczne meczety w Istambule i urzekajacych ruin Efezu

Natura jest roznorodna, od piaskowych plaz na zachodzie do wielkich gor na wschodzie, oferujac zajecia na wolnycm powietrzu.

Turcja posiada wiele portow, gdyz ma wiele wysp na Morzu Aegean i Morzu Srodziemnomorkim. Oferujac wiele polaczen promowych do wielu miedzynarodowych miast oraz do wielu miast w Turcji zaczynajac od Istanbulu po cale Morze Marmara

o Dodekanez:

Wyspy Dodekanezu znajdują się w południowo-wschodniej części Morza Egejskiego i składają się dwunastu większych wysp, takich jak Rodos, Kos, Patmos, Kalymnos, Karpathos i licznych mniejszych wysepek.

Najbardziej znaną spośród wysp Dodekanezu jest niewątpliwie Rodos - odwieczny ośrodek administracyjny regionu. W starożytności wyspa słynęła przede wszystkim z zaliczanego do siedmiu cudów świata Kolosa Rodyjskiego. Był to też najsłynniejszy po Cyprze ośrodek kultu Afrodyty. Chociaż sam Kolos nie dotrwał do naszych czasów, na wyspie można podziwiać starożytne ruiny, a także późniejszą bizantyjską, wenecką i osmańską zabudowę.
Archipelag Dodekanezu przyciąga też turystów ze względu na wspaniałe piaszczyste plaże i słoneczną pogodę.