Turcja

Jak zarezerwować promy z Turcja na Dodekanez

Turcja oferuje liczne połączenia promowe na Dodekanez. Promy obecnie łączą 5 porty w Turcja z 6 porty w Dodekanez.

Łącznie są [--[--X--] przeprawy promowe--] na 9 Trasy, które są operowane przez 4 firmy promowe w tym Dodecanese Flying Dolphins, Sea Dreams, Bodrum Express & Dentur Avrasya. Najkrótszy rejs trwa około 20 minuty (Kas do Kastelorizo).

Zapoznaj się z całą listą połączeń z Turcja na Dodekanez, na naszej stronie poniżej lub skorzystaj z wyszukiwarki powyżej.

Mapa połączeń promowych z Turcja do Dodekanez

Kliknij aby zobaczyć mapę

Turcja - przewodnik:

Turcja jest krajem na granicy Poludnio-Wschodniej Europy i Zachodniej Azji. Razem z linia brzegowa Czarnego Morza, Morza Srodziemnomorskiego i Aegean na zachodzie.

Biorac pod uwage polozenie pomiedzy dwoma kontynentami, Turcja jest podziwiana za jej kulture, przyczyniajac sie jednym z najczesciej odwiedzanych krajow swiata. Przyklady kraju ekscytujacej historii sa powszechne,majestatyczne meczety w Istambule i urzekajacych ruin Efezu

Natura jest roznorodna, od piaskowych plaz na zachodzie do wielkich gor na wschodzie, oferujac zajecia na wolnycm powietrzu.

Turcja posiada wiele portow, gdyz ma wiele wysp na Morzu Aegean i Morzu Srodziemnomorkim. Oferujac wiele polaczen promowych do wielu miedzynarodowych miast oraz do wielu miast w Turcji zaczynajac od Istanbulu po cale Morze Marmara

Dodekanez - przewodnik:

Wyspy Dodekanezu znajdują się w południowo-wschodniej części Morza Egejskiego i składają się dwunastu większych wysp, takich jak Rodos, Kos, Patmos, Kalymnos, Karpathos i licznych mniejszych wysepek.

Najbardziej znaną spośród wysp Dodekanezu jest niewątpliwie Rodos - odwieczny ośrodek administracyjny regionu. W starożytności wyspa słynęła przede wszystkim z zaliczanego do siedmiu cudów świata Kolosa Rodyjskiego. Był to też najsłynniejszy po Cyprze ośrodek kultu Afrodyty. Chociaż sam Kolos nie dotrwał do naszych czasów, na wyspie można podziwiać starożytne ruiny, a także późniejszą bizantyjską, wenecką i osmańską zabudowę.
Archipelag Dodekanezu przyciąga też turystów ze względu na wspaniałe piaszczyste plaże i słoneczną pogodę.