Samos

Jak zarezerwowac promy z Samos na Dodekanez

Posiadamy liczne polaczenia promowe operowane z Samos na Dodekanez. Promy obecnie lacza 1 port w Samos z 9 porty w Dodekanez.

Lacznie jest 35 polaczenia promowe w tygodniu z wyborem 9 Trasy, ktore sa operowane przez 1 firma promowa wlacznie z Dodekanisos Seaways z najkrotszym czasem polaczenia trwajacym okolo 35 minuty (Pythagorio do Agathonisi).

Jest to generalne podsumowanie oferowanych uslug pomiedzy Samos a Dodekanez, po wiecej informacji wybierz z naszej Wyszukiwarka.

Mapa połączeń promowych z Samos do Dodekanez

Kliknij aby zobaczyć mapę

o Samos:

Samos jest grecką wyspą na Morzu Egejskim, na południe od Chios, na północ od Patmos i Dodekanezu, i niedaleko wybrzeża Azji Mniejszej.

Samos jest cudowną wyspą pełną pięknych plaż. Mimo że znajdują się na niej wykopiska i zabytki archeologiczne, turyści bardziej zainteresowani są wylegiwaniem się na plażach tudzież korzystaniem z wielu możliwości aktywnego wypoczynku: dlugie spacery, jazda na rowerze tudzież windsurfing.

o Dodekanez:

Wyspy Dodekanezu znajdują się w południowo-wschodniej części Morza Egejskiego i składają się dwunastu większych wysp, takich jak Rodos, Kos, Patmos, Kalymnos, Karpathos i licznych mniejszych wysepek.

Najbardziej znaną spośród wysp Dodekanezu jest niewątpliwie Rodos - odwieczny ośrodek administracyjny regionu. W starożytności wyspa słynęła przede wszystkim z zaliczanego do siedmiu cudów świata Kolosa Rodyjskiego. Był to też najsłynniejszy po Cyprze ośrodek kultu Afrodyty. Chociaż sam Kolos nie dotrwał do naszych czasów, na wyspie można podziwiać starożytne ruiny, a także późniejszą bizantyjską, wenecką i osmańską zabudowę.
Archipelag Dodekanezu przyciąga też turystów ze względu na wspaniałe piaszczyste plaże i słoneczną pogodę.