Mallorca

Porownaj promy z Majorka do Formentera

Obecnie jest jedna trasa łącząca Majorka i Formentera operowana przez 1 firma promowa - Balearia. Połączenie z Palma do Formentera obsługuje tygodniowo z planowanym czasem rejsu od około 3 godzina 30 minuta.

Czas i częstotliwość przeprawy promowej z Majorka Formentera na trasie Palma - Formentera zmienia się sezonowo, dlatego zalecamy sprawdzanie informacji o rozkładach na bieżąco na stronach Direct Ferries.

Mapa połączeń promowych z Majorka do Formentera

Kliknij aby zobaczyć mapę

Promy z Majorka do Formentera

Majorka - przewodnik:

Majorka jest wyspą należącą do Balearów, leżącą na Morzu Śródziemnomorskim.

Podobnie jak inne wyspy należące do Balearów, takie jak Ibiza, Formentera i Menorka, Majorka jest bardzo popularnym celem podróży.

Oprócz Palmy, stolicy Majorki, warto zobaczyć Valldemossę, Serrę de Tramuntana i Sóller. Na północy odwiedź rzymskie ruiny Alcúdii, zobacz zapierające dech w piersi widoki na Cap Formentor lub wybierz się na spacer portowymi uliczkami Pollensy. Na południowym zachodzie odwiedź Santa Ponsę, miasto i port Andratx, i luksusową przystań Puerto Portals. Wschodnie resorty warte zobaczenia to Cala d'Or i niegdyś wioska rybacka, Porto Colom.

Formentera - przewodnik:

Formentera to najmniejsza i najbardziej wysunięta na południe wyspa z archipelagu Balearów, położona około 6 kilometrów na południe od Ibizy.

Przez wiele lat Formentera była nieśmiałą i skromną "siostrą" Ibizy, ale już jakiś czas temu wszystko uległo zmianie, i wyspa ta staje się coraz bardziej popularna. Formentera to najspokojniejsza ze wszystkich wysp Balearów, idelna dla osób lubiących relaks i luźną atomsferę. Jest to również doskonałe miejsce dla miłośników plaż, które są jednymi z najlepszych w całym regionie Morza Śródziemnego.

Większosć turystów odwiedza wyspę między majem a październikiem, niemniej jednak Formentera nigdy nie jest tak zatłoczona jak sąsiednie Ibiza, Majorka bądź Menorka. Poza sezonem, plaże są praktycznie puste, a bary i restauracje są często zamknięte i na wyspie znajdziesz raczej tylko lokalnych mieszkańców.

Jedynym sposobem dostania się na wyspę jest prom. Możesz znaleźć połączenia zarówno z Ibizy jak i z kontynentu. Dzięki niewielkiej odległości między Ibizą a Formenterą, rejs nie trwa długo i jest obługiwany przez małe statki pasażerskie, które mogą nie być wyposażone tak jak statki na długich trasach. Liczba połączeń jest zwiększana w trakcie sezonu, aby sprostać większej liczbie odwiedzających.

Promy z Hiszpanii kotynentalnej nie kursują tak często, a rejsy trwają dłużej, niemniej jednak na statkach znajdziesz więcej udogodnień. Połączenia te są zazwyczaj dostępne między kwietniem a wrześniem.

Port na Formenterze nosi nazwę La Savina i znajduje się na północnym krańcu wyspy.