Kreta

Jak zarezerwowac promy z Kreta na Dodekanez

Posiadamy liczne polaczenia promowe operowane z Kreta na Dodekanez. Promy obecnie lacza 2 porty w Kreta z 5 porty w Dodekanez.

Lacznie jest 20 polaczenia promowe w tygodniu z wyborem 10 Trasy, ktore sa operowane przez 1 firma promowa wlacznie z Anek Lines z najkrotszym czasem polaczenia trwajacym okolo 2 godziny 45 minuty (Sitia do Kasos).

Jest to generalne podsumowanie oferowanych uslug pomiedzy Kreta a Dodekanez, po wiecej informacji wybierz z naszej Wyszukiwarka.

Mapa połączeń promowych z Kreta do Dodekanez

Kliknij aby zobaczyć mapę

o Kreta:

Kreta jest największą wyspą Grecji i znajduje się w południowej części Morza Egejskiego, oferujác mnóstwo pięknych portów, plaż i miast położnych na wzgórzach.

Kreta to nie tylko zachwycający, piękny krajobraz, ale również wyjątkowa kultura, historia i unikatowa kuchnia.

Będziesz tam mógł podziwiać piękne pałace, budowle renesansowe oraz malownicze ruiny weneckie. Oprócz tego możesz trafić na mieszkańców wykonujących kreteńskie tańce przy akompaniamencie instrumentów strunowych takich jak lira i laoutos. Jest to coś czego nie doświadczysz na żadnej innej wyspie.

Kreta dysponuje doskonałą siecią portów morskich wzdłuż północnego wybrzeża, a dzięki swojej lokalizacji w południowej części Morza Egejskiego, zapewnia łatwy dostęp do innych wysp i do Aten od północy. To sprawia, że Kreta doskonały punkt wypadowy do zwiedzania zarówno lądu jak i wielu pięknych wysp.

o Dodekanez:

Wyspy Dodekanezu znajdują się w południowo-wschodniej części Morza Egejskiego i składają się dwunastu większych wysp, takich jak Rodos, Kos, Patmos, Kalymnos, Karpathos i licznych mniejszych wysepek.

Najbardziej znaną spośród wysp Dodekanezu jest niewątpliwie Rodos - odwieczny ośrodek administracyjny regionu. W starożytności wyspa słynęła przede wszystkim z zaliczanego do siedmiu cudów świata Kolosa Rodyjskiego. Był to też najsłynniejszy po Cyprze ośrodek kultu Afrodyty. Chociaż sam Kolos nie dotrwał do naszych czasów, na wyspie można podziwiać starożytne ruiny, a także późniejszą bizantyjską, wenecką i osmańską zabudowę.
Archipelag Dodekanezu przyciąga też turystów ze względu na wspaniałe piaszczyste plaże i słoneczną pogodę.