Jersey

Porownaj promy z Jersey do Guernsey

1 ferry routes łączą Jersey i Guernsey oferując w sumie 7 przepraw w tygodniu. Condor Ferries oferuje 1 routes, Jersey (St Helier) do Guernsey ktora operuje 4 razy dziennie. Manche Iles Express oferuje 1 routes, Jersey (St Helier) do Guernsey ktora operuje 3 razy dziennie.

Czas i częstotliwość przeprawy promowej na trasie z Jersey do Guernsey zmienia się sezonowo, dlatego zalecamy sprawdzanie informacji o rozkładach na bieżąco na stronach Direct Ferries.

Mapa połączeń promowych z Jersey do Guernsey

Kliknij aby zobaczyć mapę

Promy z Jersey do Guernsey

Jersey - przewodnik:

Jersey jest najbardziej na południe wysuniętą Wyspą Brytyjską.

Jersey to najbardziej wysunięta na południe wyspa brytyjska, oddalona od Wielkiej Brytanii o 160 km a 22 km od wybrzeży francuskich. Mimo niewielkich rozmiarów (8 na 14 km), wyspa rozbudza zmysły każdego, kto na nią przybędzie.

Możnaby sądzić, że tak mała wyspa, której ludność nie przekracza 87 tys. mieszkańców, ma do zaoferowania jedynie kilka budynków wartych zwiedzenia. Niemniej jednak, zbliżając się do wyspy samolotem, można dostrzec uderzające zielenią doliny, rozległe, zadbane pola oraz wybrzeże w stanie niemal dziewiczym. Z koleji od strony morza, wita nas skalista La Corbiere, rozległa zatoka St Aubin i malowniczy Zamek Elizabeth, które dają przedsmak tego, co czeka nas na małej acz uroczej Jersey. Różnorodne pejzaże, bogactwo historyczne i naturalne piękno wyspy stanowią niemałą konkurencję dla innych, często bardziej znanych, wakacyjnych destynacji.

Guernsey - przewodnik:

Guernsey znajduje się w Zatoce St Malo, około 50km od wybrzeża Francji i około 130km od południowego wybrzeża Anglii.

Zachodnie wybrzeże wyspy to długie piaszczyste plaże, południowy brzeg zdominowany jest przez sięgające 100 metrów klify, zaś na wschodnim brzegu rozciąga się miasto St. Peter Port. Najwyższy punkt na wyspie – Hautnez – wznosi się 110,6 m n.p.m. Na wyspie bywają łagodne zimy oraz stosunkowo chłodne lata.