Porownaj promy z Francja do Alderney
Bilet otwarty??

Bilety otwarte są ważne do 12 miesięcy od momentu rezerwacji (zobacz warunki zakupu biletu).

Bilet otwarty?

Bilety otwarte są ważne do 12 miesięcy od momentu rezerwacji (zobacz warunki zakupu biletu).

Szczegóły Podróży
Trasa z
W dwie strony
Dlaczego warto korzystać z Direct Ferries
category
Promy na 3325 trasach i z 764 portów na całym świecie
category
Zaufało nam już 2,5 milionów klientów
category
Rezerwujemy ponad 1,2 milliona przepraw na rok
category
Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Francja - przewodnik

Nie jest łatwo mówić ogólnikowo o Francji - jak stwierdził kiedyś Charles de Gaulle - 'jak można opisać kraj który ma 365 rodzajów sera?'

Zróżnicowanie warunków naturalnych powoduje, że Francja posiada bogate i różnorodne walory przyrodnicze. Znajduje się tu wiele ośrodków turystyki nadmorskiej. Międzynarodową sławę zyskały miejscowości położone we wschodniej części wybrzeża Morza Śródziemnego, zwanego Lazurowym Wybrzeżem. Klimat i roślinność śródziemnomorska oraz piękne plaże przyciągały tu odwiedzających już w XVIII w. Do najważniejszych miejscowości turystycznych należą: Saint-Tropez, Cannes, i Nicea.

Obszary górskie Francji pozwalają na rozwój sportów zimowych. Najpopularniejsze ośrodki znajdują się w Alpach, gdzie koncentruje się 63% górskich stacji sportów zimowych oraz 70 % wyciągów narciarskich.

Jednym z największych na świecie ośrodków turystyki krajoznawczej i kongresowej jest Paryż. Od XVII w. uznawany powszechnie za „stolicę świata”, światowym centrum rozrywki i „stolicą” światowej mody. Znajduje się tu ponad 60 placówek muzealnych i 50 teatralnych, wiele sal koncertowych, światowej sławy opera. W Paryżu warto obejrzeć oprócz katedry Notre Dame, Wieży Eiffla i Łuku Triumfalnego jedno z najwspanialszych muzeów Luwr, który wraz z oddanymi do użytku w grudniu 1997 r. nowymi salami ( m.in. sztuka starożytnego Egiptu, Grecji i Rzymu, XVI i XVII wieczne malarstwo włoskie ) stał się drugim co do wielkości muzeum na świecie.

Francja jest niewątpliwie krajem wielkich kontrastów, posiadającym wiele do zaoferowania.
Nic w tym dziwnego, że Francuzi zostają "w domu" na wakacje i że nazywają swoją ojczyznę "La Belle France".

Alderney - przewodnik

Alderney jest jednym z niezamieszkalych Chanel Wyspie, czescia Bailiwick Guernsey na angielskim kanale, tyko 8 mil od wybrzeza Francji.

"Zapomniany Klejnot w Kanale" to odsoobniona ucieczka z pieknymi krajobrazami, przyjazny klimat niektore piekne plazena archipelago. Raj dla dziekiego zycia, wyspa jest znanaz obserwowania ptakow i ogrodow botanicznych z ponad tysiacami gatunkow kwitnacych Wildflower.

Stala sie wyspa, gdy wody wzrosly w okresie neolitu, Alderney jest rowniez bogata historia, ktora zostala zamieszkana przez piec tysiecy lat. Jest polozona strategicznie pomiedzy Wielka Brytania i Francja,z licznymi z zabytkami i fortami nadal widoczne dzisiaj, rozciagajace sie od starozytnego Rzymu do II Wojny Swiatowej.

Aldemy lezy najblizej Francji, mozna doplynac promem z Normandi wybrzeza szybko i wygodnie. Promy odplywaja tygodniowo , rejs trwa mniej niz godzine.

Obsługa klienta

CSBannerText