Francja

Jak zarezerwować promy z Francja do Alderney

Obecnie jest jedna trasa łącząca Francja i Alderney operowana przez 1 firma promowa - Manche Iles Express. Połączenie z Dielette do Alderney obsługuje tygodniowo z planowanym czasem rejsu od około 55 minuty.

Czas i częstotliwość przeprawy promowej z Francja Alderney na trasie Dielette - Alderney zmienia się sezonowo, dlatego zalecamy sprawdzanie informacji o rozkładach na bieżąco na stronach Direct Ferries.

Mapa połączeń promowych z Francja do Alderney

Kliknij aby zobaczyć mapę

Promy z Francja do Alderney

Francja - przewodnik:

Nie jest łatwo mówić ogólnikowo o Francji - jak stwierdził kiedyś Charles de Gaulle - 'jak można opisać kraj który ma 365 rodzajów sera?'

Zróżnicowanie warunków naturalnych powoduje, że Francja posiada bogate i różnorodne walory przyrodnicze. Znajduje się tu wiele ośrodków turystyki nadmorskiej. Międzynarodową sławę zyskały miejscowości położone we wschodniej części wybrzeża Morza Śródziemnego, zwanego Lazurowym Wybrzeżem. Klimat i roślinność śródziemnomorska oraz piękne plaże przyciągały tu odwiedzających już w XVIII w. Do najważniejszych miejscowości turystycznych należą: Saint-Tropez, Cannes, i Nicea.

Obszary górskie Francji pozwalają na rozwój sportów zimowych. Najpopularniejsze ośrodki znajdują się w Alpach, gdzie koncentruje się 63% górskich stacji sportów zimowych oraz 70 % wyciągów narciarskich.

Jednym z największych na świecie ośrodków turystyki krajoznawczej i kongresowej jest Paryż. Od XVII w. uznawany powszechnie za „stolicę świata”, światowym centrum rozrywki i „stolicą” światowej mody. Znajduje się tu ponad 60 placówek muzealnych i 50 teatralnych, wiele sal koncertowych, światowej sławy opera. W Paryżu warto obejrzeć oprócz katedry Notre Dame, Wieży Eiffla i Łuku Triumfalnego jedno z najwspanialszych muzeów Luwr, który wraz z oddanymi do użytku w grudniu 1997 r. nowymi salami ( m.in. sztuka starożytnego Egiptu, Grecji i Rzymu, XVI i XVII wieczne malarstwo włoskie ) stał się drugim co do wielkości muzeum na świecie.

Francja jest niewątpliwie krajem wielkich kontrastów, posiadającym wiele do zaoferowania.
Nic w tym dziwnego, że Francuzi zostają "w domu" na wakacje i że nazywają swoją ojczyznę "La Belle France".

Alderney - przewodnik:

Alderney jest jednym z niezamieszkalych Chanel Wyspie, czescia Bailiwick Guernsey na angielskim kanale, tyko 8 mil od wybrzeza Francji.

"Zapomniany Klejnot w Kanale" to odsoobniona ucieczka z pieknymi krajobrazami, przyjazny klimat niektore piekne plazena archipelago. Raj dla dziekiego zycia, wyspa jest znanaz obserwowania ptakow i ogrodow botanicznych z ponad tysiacami gatunkow kwitnacych Wildflower.

Stala sie wyspa, gdy wody wzrosly w okresie neolitu, Alderney jest rowniez bogata historia, ktora zostala zamieszkana przez piec tysiecy lat. Jest polozona strategicznie pomiedzy Wielka Brytania i Francja,z licznymi z zabytkami i fortami nadal widoczne dzisiaj, rozciagajace sie od starozytnego Rzymu do II Wojny Swiatowej.

Aldemy lezy najblizej Francji, mozna doplynac promem z Normandi wybrzeza szybko i wygodnie. Promy odplywaja tygodniowo , rejs trwa mniej niz godzine.