Prom Dielette do Alderney

Dielette Alderney polaczenie laczy Francja z Alderney. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Manche Iles Express. Polaczenie odbywa sie do 2 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 55 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Dielette Alderney zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Przewoźnicy Promowi - Dielette - Alderney

Średnia cena promu Dielette Alderney

Pokazane ceny reprezentują średnią cenę za bilet w jedna stronę zapłaconą przez naszych klientów na tej trasie. Ceny podane są od osoby.

Dielette - Przewodnik

Port Dielette znajduje sie w nadmorskiej miejscowosci Flamanville w Normandii w polnocno-zachodniej Francji. Port jest oddalony o okolo 75km od Saint-Lo i 315km od Paryza. Dialette jest uroczym portem zeglarskim i brama do Normandii dla wielu pasazerwo Guernsey i Alderney, w ten maly i malowniczy port ma kilka przyjaznych hoteli i restauracji. Prom zostal zbudowany w sennym Normandzkim kraju rolniczym - krainie cydru, calvados i Camembert.

Gorna Normandia (Haute-Normandie) sklada sie z francuskich departamentow Seine-Maritime i Eure i Dolna Normandia (Basse-Normandie) z wydzialow Orne, Calvados i Manche. Wczesniejsza prowincja Normandii sklada sie z Gornej i Dolnej Normandii, jak i z malych prowincji. Nazwa pochodzi od najazdu terytorium przez Wikingów ("ludzie polnocy") z 9. wieku, i potwierdzone przez traktat w 10 wieku. Przez poltora wieku normanskiej Anglii w 1066, Normandia i Anglia byly polaczone normanskimi i frankonskimi wladzami.

Latem prom pasazerski operuje z Dialette do Alderney i Guernsey z Manche Iles Express.

Alderney - Przewodnik

Wyspa Alderney stanowi część Bailwick Guernsey. Alderney leży około 10 mil na zachód od francuskiego portu miasta La Hague, na półwyspie Cotentin we Francji i 20 mil na północny-wschód od wyspy Guernsey. Alderney jest podobny do innych Wysp Normandzkich, posiada klify złamane przez odcinki piaszczystych plaż i wydm. Najwyższy punkt znajduje się na centralnym płaskowyżu, na wyspie ktory ma 296 metrów npm. Wyspa i okoliczne wysepki obsługuje bogatą florę i faunę. Drzewa są raczej rzadkie, jako ze wiele zostało wyciętych w 17.

Dojazd do Alderney jest dość prosty. Istnieją regularne połączenia promowe między Alderney i pozostałymi Wyspami Normandzkimi, Francjia i Poole na południowym wybrzeżu Anglii.