Dlaczego warto korzystać z
Direct Ferries

Promy na 3307 trasach i z 697 portów na całym świecie

Zaufało nam już 2.5 milionów klientów

Rezerwujemy ponad 1.2 milliona przepraw na rok

Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Promy do Alderney

Alderney jest trzecią co do wielkości z Wysp Normandzkich, położonych 60 mil od południowego wybrzeża Wielkiej Brytanii i około ośmiu mil od Francji, niedaleko Cherbourgu.

Alderney nie jest częścią Zjednoczonego Królestwa, ale należy do Baliwatem Guernsey, samodzielnego, zależnego terytorium Wielkiej Brytanii. To oznacza, że ​​nie jest częścią Unii Europejskiej, ale podlega brytyjskim przepisom imigracyjnym. Ta mała wyspa, o powierzchni zaledwie trzech mil kwadratowych liczy około 2000 mieszkańców.

Do Alderney można dostać się promem z Dielette w Normandii, która sama w sobie jest dobrze skomunikowana z pozostałymi Wyspami Normandzkimi, Irlandią oraz Anglią.

Ze względu na małe rozmiary wyspy (trzy i pół mila długości i półtora mila szerokości) zwiedzanie Alderney nie jest trudne: wielu odwiedzających porusza się pieszo lub na rowerze. Można poruszać się również taksówką bądź wynajem samochód na wyspie. Do głównego miasta St Anne można dostać się z różnych zakątków wyspy. Na wyspie znajdziesz również sieć dobrze utrzymanych ścieżek dla rowerzystów i spacerowiczów.

Po Alderney można również poruszać się pociągiem, dwumilową trasą między portem morskim a latarnią. Przejazd koleją jest sam w sobie czymś w rodzaju atrakcją turystycznej, ze względu na unikatowy tabor, utworzony z dawnych wagonów londyńskiego metra.

W turystycznym, Alderney oferuje różnego rodzaju atrakcje oraz aktywności, w tym obserwacja ptaków, wędkarstwo, kolarstwo, żeglarstwo, a także poznawanie historii wyspy oraz podziwianie spektakularnej naturalnej scenerii. Burzliwa i dramatyczna historia Alderney zawarta jest w zabytkowych budynkach oraz zabytkach, które cechuje ciekawa mieszanka rzymskich, napoleońskich i niemieckich stylów architektonicznych.

Istnieje również, bardzo popularna wśród turystów, możliwość zwiedzania wyspy z przewodnikiem, co pozwala poznać kulturę oraz dziedzictwo wyspy.

Alderney jest również uważane za bardzo ważne miejsce dla dzikich zwierząt i jest popularne wśród obserwatorów ptaków przez cały rok. Możesz tam podziwiać między innymi maskonury, nawałniki, kormorany i siewki. Wyspa jest także domem dla niezwykłego gatunku blond włosego jeża. Alderney, poprzez swój łagodny klimat, to idealne miejsce dla dzikich kwiatów takich jak na przykład storczyki. Na wspaniałych klifach możesz również podziwiać inne gatunki kwiatów.

Przeczytaj Więcej Zwiń

Najpopularniejsi przewoźnicy promowi

  • Manche Iles Express
    • Uzyskaj cenę

Alderney - Trasy i Porty