Elba

Porownaj promy z Elba do Korsyka

Obecnie jest jedna trasa łącząca Elba i Korsyka operowana przez 1 firma promowa - Corsica Ferries. Połączenie z Portoferraio do Bastia obsługuje tygodniowo z planowanym czasem rejsu od około 1 godzina 30 minuta.

Czas i częstotliwość przeprawy promowej z Elba Korsyka na trasie Portoferraio - Bastia zmienia się sezonowo, dlatego zalecamy sprawdzanie informacji o rozkładach na bieżąco na stronach Direct Ferries.

Mapa połączeń promowych z Elba do Korsyka

Kliknij aby zobaczyć mapę

Promy z Elba do Korsyka

Elba - przewodnik:

Elba to wyspa na Morzu Srodziemnym w Toskanii we Wloszech, znajduje sie na Morzu Tyrrenskim jedynie 10 km od stalego ladu Wloch i 50 km na wschod od francuskiej Korsyki.

Wyspa jest popularnym miejscem wypoczynku, zwlaszcza w okresach letnich, aby zobaczyc jej krystaliczne morze, piaszczyste plaze, jak i cieniste lasy srodziemnomorskie.

Korsyka - przewodnik:

Korsyka jest wyspą na Morzu Śródziemnym, położona na zachód od Włoch, na południe od Francji i na północ od Sardynii.

1000km wybrzeża z 200 plażami, gdzie wyspa oferuje górzyste widoki, doliny i idylliczne miasteczka, dlatego wyspa zyskała przydomek "wyspa piękna".

Mimo przynależności do Francji, Korsyka ma niepowtarzalny klimat. To dzięki specyficznemu dialektowi i kulturze z obsesją instrumentu fletu. Korsykanie lubią dobrą kuchnię i wino, także świeże owoce morza i wędliny

Wzdłuż wybrzeża znajduje się wiele portów, które oferują trasy na główny ląd Francji, Włoch i na Sardynię.