Dania

Jak zarezerwowac promy z Dania na Bornholm

Obecnie jest jedna trasa dzialajaca pomiedzy Dania i Bornholm operowana przez 1 firma promowa - BornholmerFærgen. Koge do Ronne polaczenie promowe operuje tygodniowo z planowanym czasem przeplyniecia od okolo 5 godziny 30 minuty.

Podczas gdy podjelismy sie wyjatkowa troska o zapewnienie prawidlowych informacji na tej stronie, jako ze czestotliwosc i czas trwania przeplyniec na wszystkich trasach moga sie roznic od czasu do czasu, chcielibysmy poradzic, ze mozesz uzyskac aktualne ceny na Dania Bornholm polaczenie miedzy Koge i Ronne.

Mapa połączeń promowych z Dania do Bornholm

Kliknij aby zobaczyć mapę

Promy z Dania do Bornholm

o Dania:

Dania to kraj polozony w Europie Polnocnej, na poludniowy zachod od Szwecji, na poludnie od Norwegii i graniczy z Niemcami od poludnia. Sklada sie z polwyspu Jutlandii i ponad 400 wysp. Krolestwo Danii zawiera rowniez dwa kraje autonomiczne w polnocnej czesci Oceanu Atlantyckiego, Wysp Owcze i Grenlandia.

Z historia najazdow wikingow i glowna sila Polnocna Europejska, Dania teraz przeksztalcila sie w nowoczesne i dobrze prosperujacy kraj, z wysokimi standardami zycia i czesto jest klasyfikowana jako najszczesliwszy kraj na swiecie.

o Bornholm:

Bornholm to duńska wyspa w sercu Morza Bałtyckiego położona na zachód od Wysp Ertholmene, w pobliżu wybrzeży Szwecji i Polski.

Jest to najbardziej słoneczne miejsce w Danii wypełnione kolorami, gdzie czas płynie nieco wolniej, szczególnie popularne wśród artystów. Jest to wspaniała wyspa na wypoczynek bez względu na pore roku (2000 godzin słońca rocznie). Bornholm jest również wyjątkowy zarówno pod względem kultury i krajobrazu. To jedyne miejsce w kraju, gdzie można spacerować wzdłuż skalistych wybrzeży z białymi plażami; wyspa ma również silną tradycję sztuki i rzemiosła.

Ze względu na centralne położenie na Morzu Bałtyckim, na Bornholm można łatwo dostać się promem z okolicznych państw. Istnieje wiele tras do wyboru zarówno z kontynentu jak i z Niemiec i Szwecji, które są obsługiwane przez jedną z najstarszych firm promowych w Danii.