Bornholm

Jak zarezerwować promy z Bornholm do Polski

Obecnie jest jedna trasa łącząca Bornholm i Polska operowana przez 2 firmy promowe - Polferries & TT Line. Połączenie z Ronne do Swinoujscie obsługuje tygodniowo z planowanym czasem rejsu od około 6 godziny.

Czas i częstotliwość przeprawy promowej z Bornholm Polska na trasie Ronne - Swinoujscie zmienia się sezonowo, dlatego zalecamy sprawdzanie informacji o rozkładach na bieżąco na stronach Direct Ferries.

Mapa połączeń promowych z Bornholm do Polska

Kliknij aby zobaczyć mapę

Promy z Bornholm do Polska

Bornholm - przewodnik:

Bornholm to duńska wyspa ma Morzu Bałtyckim, często nazywana "Perłą Bałtyku" granicząc z Danią od zachodu, ze Szwecją od północy i z Polską od południa. Wyspa ma około 588 kilometrów kwadratowych powierzchni, z 158 km wybrzeża.

Zróżnicowana geografia i morskie wybrzeże w Bornholm czynią wyspę popularnym miejscem na letni wypoczynek. Nie brakuje tu piaszczystych plaż, lasów i klifów.

Polska - przewodnik:

Polska jest częścią światowego rynku turystycznego ze stale rosnącą liczbą odwiedzających, szczególnie po wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej.
Najpopularniejsze miasta w Polsce to Kraków, Wrocław, Gdańsk, Warszawa, Poznań, Lublin, Toruń oraz historyczny zespół niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych, w tym obozu zagłady na terenie Oświęcimia Auschwitz-Birkenau.
Do najpopularniejszych miejsc do rekreacji należą Pojezierze Mazurskie, wybrzeże Morza Bałtyckiego, Tatry (najwyższe pasmo górskie Karpat), Sudety oraz Puszcza Białowieska. Główne oferty turystyczne Polski składają się z pakietem ze zwiedzaniem w miastach oraz po za miastem pomników historycznych. Polska jest na 14 miejscu spośród krajów europejskich najchętniej odwiedzanym przez turystów.

Polska posiada zróżnicowane środowisko naturalne, które jest stosunkowo odporne na rozwój człowieka. Odwiedzający są przyciągani przez morze na północy, góry na południu wśród najbardziej popularnych miejsc odwiedzanych przez turystów są: Tatry, Orla Perć, Karkonosze, Góry Stołowe, Puszcza Białowieska, Bieszczady, Dunajec, Pojezierze Mazurskie, Kampinoski Park Narodowy i wiele innych.

Polska gościnność jest legendarna, a jedzenie wyśmienite, nic więc dziwnego, że jest ona tak często odwiedzana przez turystów z całego świata.