Zarezerwuj Prom do Zadar

Port Zadar w Chorwacja oferuje 2 przepłynięć promowych w tygodniu do Ankona w Włochy. Przeprawa promowa Zadar do Ankona z Jadrolinija trwa od 7 godziny.

Zadar Mapa Portu

Kliknij aby zobaczyć mapę

Zadar - Prom alternatywny

Zadar - Rozkłady

 • Jadrolinija
  • 2 przeprawy w tygodniu 7 godz
  • Uzyskaj cenę

Zadar - Przewodnik

Zadar to miasto w Chorwacji (Dalmacja), nad Morzem Adriatyckim.

Turystyka w Zadarze rozwija się od ponad stu lat - w 1899 powstało tu pierwsze biuro podróży Liburnija, istniejące nieprzerwanie do dziś. Znajduje się tu bardzo interesujące Muzeum Archeologiczne ze zbiorami z czasów starożytnych i średniowiecza. W chorwackich folderach turystycznych stawiane bywa na równi z Dubrownikiem oraz Wenecją. Miasto znane jest ze słynnego wiśniowego likieru Maraschino. Niedaleko przystani promowej w nadbrzeże wbudowane są organy, które wydają niski dźwięk, gdy nadchodzi fala. Dlatego odnosi się wrażenie, że ten dźwięk pochodzi z morza.

Najciekawsze zabytki: rzymskie forum i ruiny budowli rzymskich, kościół przedromański św. Donata z IX w., romańska katedra św. Anastazji z przełomu XII w. i XIII w., kościół św. Marii z charakterystyczną dzwonnicą z 1105 oraz kościół gotycki św. Tomy z XIV w.

Jak dostać się do portu w Zadar?

 • Zadar - adres portu

  468H+P3 Zadar, Croatia Gazenica, Zadar, Croatia

 • Zadar - Noclegi

  Jeśli zamierzasz spędzić noc w lub w pobliżu portu Zadar przed lub po podróży lub jeżeli szukasz zakwaterowania na czas całego pobytu, prosimy odwiedzić naszą stronę Zadar - Noclegi z najlepszymi cenami i z największym wyborem noclegów online!