Zarezerwuj Zadar Prom

Zadar port w Chorwacja polaczy Was z Ankona w Wlochy z wyborem do 7 przeplyniec promowych w tygodniu. Dluglosc polaczenia Zadar do Ankona trwa od 6 godziny i polaczenie operowane jest przez Jadrolinija.

Zadar Mapa Portu

Kliknij aby zobaczyć mapę

Zadar Alternatywny Prom

Zadar Obsluga Promu

 • Jadrolinija
  • 7 przeprawy w tygodniu 6 godz
  • Uzyskaj cenę

Zadar Przewodnik

Zadar to miasto w Chorwacji (Dalmacja), nad Morzem Adriatyckim.

Turystyka w Zadarze rozwija się od ponad stu lat - w 1899 powstało tu pierwsze biuro podróży Liburnija, istniejące nieprzerwanie do dziś. Znajduje się tu bardzo interesujące Muzeum Archeologiczne ze zbiorami z czasów starożytnych i średniowiecza. W chorwackich folderach turystycznych stawiane bywa na równi z Dubrownikiem oraz Wenecją. Miasto znane jest ze słynnego wiśniowego likieru Maraschino. Niedaleko przystani promowej w nadbrzeże wbudowane są organy, które wydają niski dźwięk, gdy nadchodzi fala. Dlatego odnosi się wrażenie, że ten dźwięk pochodzi z morza.

Najciekawsze zabytki: rzymskie forum i ruiny budowli rzymskich, kościół przedromański św. Donata z IX w., romańska katedra św. Anastazji z przełomu XII w. i XIII w., kościół św. Marii z charakterystyczną dzwonnicą z 1105 oraz kościół gotycki św. Tomy z XIV w.

Jak dostac sie do Zadar portu promowego

 • Zadar adres portu

  Gazenica, Zadar, Croatia

 • Zadar Zakwaterowanie

  Jeśli zamierzasz spędzić noc w lub w pobliżu portu Zadar przed lub po podróży lub jeżeli szukasz zakwaterowania na czas całego pobytu, prosimy odwiedzić naszą Zadar Zakwaterowanie strona na najlepszymi cenami, z największych wyborem noclegów online!