Dlaczego warto korzystać z
Direct Ferries

Promy na 2652 trasach i z 690 portów na całym świecie

Zaufało nam już 2.5 milionów klientów

Rezerwujemy ponad 1.2 milliona przepraw na rok

Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Promy do Procida

Procida jest najmniejszą wyspą w Zatoce Neapolitańskiej, na południu Włoch, położoną w połowie drogi między kontynentem a wyspą Ischia. Powstała ona przez erupcję czterech wulkanów i charakteryzuje się skalistym wybrzeżem z sześcioma plażami i atrakcyjnymi portami.

Piękna wyspa w pastelowej kolorystyce pełna jest atrakcji archeologicznych i budynków z architekturą w stylu greckim. Wyspa ma powierzchnię około 4 kilometrów kwadratowych i liczy 10000 mieszkańców. Jest to dobra opcja na jedniodniową wycieczkę- chociaż wyspa ma dużo turystycznych miejsc, panuje tam nadal miła, domowa atmosfera, charakterystyczna dla małych wysp. Oprócz ekskluzywnych kawiarenek w Capri, na wyspie Procida znajdziesz skromne, wąskie uliczki, kolorowe nabrzeża z rybakami zarzucającymi sieci i tradycyjnymi trattoriami portowymi.

Zbudowany w klifie Terra Murata, nad portem, z którego odpływają promy, znajduje się opactwo Saint Michael. Mimo, że nieco podniszczona, ta charyzmatyczna i atmosferyczna struktura jest czymś co trzeba zobaczyć na Procidzie. Najlepej zapisać się na wycieczkę z przewodnikiem, z którym będziesz mógł zwiedzić kaplicę ozdobioną czaszkami oraz bibliotekę, która zawiera dzieła z połowy XVI wieku.

Naturalna zatoka Corricella jest najbardziej malowniczym punktem na wyspie ze swoimi pięknymi budynkami. Styl architektoniczny jest podobny do tego, który znajdował się na słynnym wybrzeżu Amalfi i jest to również idealne miejsce na relaksujący lunch z turkusowymi wodami po których dryfują piękne łodzie rybackie. Tradycyjna kuchnia Procidy jest bardzo prosta: lokalne specjały obejmują sałatkę z cytryny z olejem chilijskim, spaghetti z jeżowcem i duszone króliki.

Jeśli chodzi o plaże, popularne miejsca znajdują się w krótkiej odległości od głównego portu, ale za Corricellą, na wschodnim wybrzeżu, znajduje się większy odcinek piasku, który znajduje się zjeżdżając drogą w dół. Najlepszą plażę na wyspie można znaleźć w mieście Chiaiolella, na południowym krańcu, skąd możesz podziwiać wspaniałe widoki na Vivarę oraz Ischię.

Umieszczona między wyspą Ischia na zachodzie i Neapolem, na wschodzie, Procida to idealne miejce aby spróbować dostać się tam promem. Istnieje wiele firm oferujących reguralne połączenia z i na Procidę. Rejs z Ischii to mniej więcej dwadzieścia minut, w zależności od portu wyjścia, natomiast z Neapolu rejs ten trwa godzinę i jest to jedna z najbardziej malowniczych podróży promem w południowych Włoszech.

Przeczytaj Więcej Zwiń

Najpopularniejsi armatorzy

  • Medmar
    • Uzyskaj cenę
  • Caremar
    • Uzyskaj cenę
  • SNAV
    • Uzyskaj cenę

Trasy i Porty w Procida