Dlaczego warto korzystać z
Direct Ferries

Promy na 2658 trasach i z 691 portów na całym świecie

Zaufało nam już 2.5 milionów klientów

Rezerwujemy ponad 1.2 milliona przepraw na rok

Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Promy do Ponza

Ponza to największa wyspa archipelagu Wysp Poncjańskich położonego na Morzu Tyrreńskim, w regionie Lazio. Znajduje się trzydzieści trzy kilometry na południe od Cape Circeo, jest długiego i smukłego kształtu, a jej powierzchnia to trzydzieści na pięc kilometrów.

Etymologia wyspy to od lat kwestia sporna. Według miejscowych legend została tak nazwana na cześć Poncjusza Piłata, rzymskiego namiestnika Judei, który ukrzyżował Jezusa, podczas gdy greccy historycy wskazują, że Ponza pojawia się w dokumentach wcześniejszych niż narodziny Piłata. Jeszcze inni twierdzą, że nazwa pochodzi z łacińskich słów "kraina mostów", ze względu na dużą liczbę naturalnych łuków na całej wyspie. Tym, co nie jest jednak kwestionowane to relaksująca atmosfera, bogata historia i wspaniały krajobraz.

Nawet w weekendy i w sezonie szczytowym, Ponza nie jest oblegana przez turystów i uważana jest za jedną z najlepiej zachowanych tajemnic Włoch. Znajdziesz tam szmaragdowe zatoczki, skaliste wybrzeża oraz wiele tras do zwiedzania łodzią, a gdy znudzi Ci się już zwiedzanie możesz zanurkować w jednym z odświeżających basenów. A po zachodzie słońca, szefowie kuchni z Ponza dostarczą Ci świeżo złowionych owoców morza, zwłaszcza skorupiakiów. Najlepiej udać się na posiłek do malowniczych restauracji, z których możesz podziwiać widoki na wzgórza.

Wyspa znana jest również z pięknych niebieskich grot, stworzonych przez rzymską cywilizację etruską, która mieszkała na tym terenie między VI a III w.p.n.e. Jest to jedna z najlepszych naturalych atrakcji Ponzy. Bogaty i zróżnicowany krajobraz obejmuje również zbiór brązowych, skalistych stosów, strukturą przypominających dzikie drewno, znanych jako Faraglioni della Madonnna oraz Punta di Cap Bianco - klaster naturalnie spreparowanych wulkanicznych wież kamiennych, który zafascynuje każdego zwiedzającego.

Położona w połowie drogi między Rzymem a Neapolem na Morzu Tyrreńskim, Ponza jest łatwo dostępna z wielu różnych portów wzdłuż zachodniego wybrzeża kontynentalnych Włoch. Jeśli masz ochotę na ekscytującą wycieczkę, możesz również przemieszczać się promem między różnymi wyspami archipelagu. Istnieje wiele firm promowych oferujących kilka przepraw w ciągu tygodnia w rejonie archipelagu Wysp Poncjańskich.

Przeczytaj Więcej Zwiń

Najpopularniejsi armatorzy

 • Laziomar
  • Uzyskaj cenę
 • NLG
  • Uzyskaj cenę
 • Pontina Navigazione
  • Uzyskaj cenę
 • SNAV
  • Uzyskaj cenę

Trasy i Porty w Ponza