Prom Klaipeda do Rostock

Klaipeda Rostock polaczenie laczy Litwa z Niemcy. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, TT Line. Polaczenie odbywa sie do 2 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 29 godziny 40 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Klaipeda Rostock zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Przewoźnicy Promowi - Klaipeda - Rostock

  • TT Line
    • 2 przeprawy w tygodniu 29 godz 40 min
    • Uzyskaj cenę

Średnia cena promu Klaipeda Rostock

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Klaipeda Rostock to samochod + 2 pasażerów.

Klaipeda - Przewodnik

Klaipeda to miasto na Litwie, położone u ujścia rzeki Dane w miejscu, gdzie wpada do Morza Bałtyckiego i jest trzecim co do wielkości miastem na Litwie.Miasto ma bogata i zróżnicowana przeszłość będąc pod panowaniem Prus Książęcych, Cesarstwa Niemieckiego i Socjalistycznej Republiki Radzieckiej w różnych punktach w swojej historii. dziedzictwo tego miasta uczynił to ciekawe miejsce do zwiedzenia, z jego najważniejszymi atrakcjami położonych centrum miasta. Niektóre starsze budynki w mieście mają malowniczą konstrukcję muru pruskiego, podobną do tej w Niemczech, Francji, Anglii, Danii i południowej Szwecji.

Port miasta jest przede wszystkim wolny od lodu i odgrywa bardzo ważną rolę w sieci transportowej przez Litwę w kraju połączeń lądowych, morskich i kolejowe szlaki ze wschodu na zachód. Jako i ma obsługi ruchu pasażerskiego, port jest przeznaczony także dla ładunków i obejmuje szereg firm przeładunkowych, remontu statków i placów budowy statku.

Prom w Kłajpedzie znajduje się w południowo-zachodniej części miasta i oferuje usługi przewozu pasażerów do Kilonii i Karlshamn.

Rostock - Przewodnik

Niemieckie miasto Rostock jest najwiekszym miastem w polnocnym niemieckim stanie Mecklenburg-Vorpommern. Miasto jest okolo 12 km od Morza Baltyckiego, przy rzece Warnow River. Miasto jest gospodarzem jednego z najstarszych uniwersytetow. Zalozony w 1419, Uniwersytet Rostock jest trzecim najstarszym uniwersytetem w Niemczech, i jednym z najstarszych na swiecie. Miasto jest rowniez domem dla rocznych Hanse Sail festiwalu, podczas korego wiele duzych statkow muzealnych wyplywa na morze. Festiwal przyciaga okolo 1.5 miliona ludzi kazdego roku. Jest rowniez festiwal jazzowy Ostsee-Jazz.

Port Rostock jest najwiekszym portem w Niemczech, i jednym z najwazniejszych w Europie. Promy z portu odplywaja do Gedser i Trelleborga.