Katania
Valletta
Promy do Malta
Bilet otwarty??

Bilety otwarte są ważne do 12 miesięcy od momentu rezerwacji (zobacz warunki zakupu biletu).

Bilet otwarty?

Bilety otwarte są ważne do 12 miesięcy od momentu rezerwacji (zobacz warunki zakupu biletu).

Szczegóły Podróży
Trasa z
W dwie strony

Prom Katania Valletta

Katania Valletta polaczenie laczy Sycylia z Malta. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Virtu Ferries. Polaczenie odbywa sie do 6 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 4 godziny 45 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Katania Valletta zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Katania do Valletta - Prom Alternatywny

Aby uzyskac wiecej informacji, odwiedz nasza strone Promy z Sycylia na Maltę.
Dlaczego warto korzystać z Direct Ferries
category
Promy na 4412 trasach i z 901 portów na całym świecie
category
Zaufało nam już 2,5 milionów klientów
category
Rezerwujemy ponad 1,2 milliona przepraw na rok
category
Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Najczesciej zadawane pytania

Jak długo płynie prom z Katania do Valletta?

Czas przeprawy promowej z Katania do Valletta wynosi około 4h 45m. Czas przeprawy promowej może się różnić w zależności od sezonu, zobacz naszą wyszukiwarkę ofert, aby porównać bilety z Katania do Valletta i sprawdzić dostępność.

Ile kosztuje prom z Katania do Valletta?

Cena promu z Katania do Valletta może się różnić w zależności od sezonu. Średnia cena za prom z Katania do Valletta wynosi 282 €. Cena nie obejmuje opłat rezerwacyjnych.

Jakie firmy promowe kursują pomiędzy Katania a Valletta?

Jest 1 operator promowy dla Katania do Valletta i jest to
  • Virtu Ferries

Jak mogę zarezerwować bilety promowe z Katania do Valletta?

Zarezerwuj promy z Katania do Valletta poprzez naszą wyszukiwarkę ofert i sprawdź naszą stronę z ofertami, aby zobaczyć najnowsze oferty promowe.

Czy można podróżować jako pasażer pieszy na promie z Katania do Valletta?

Tak, możesz podróżować jako pasażer pieszy z Katania do Valletta z
  • Virtu Ferries

Czy można zabrać samochód na prom z Katania do Valletta?

Nie, tylko pasażerowie piesi mogą podróżować na promie.

Czy zwierzęta domowe można zabrać na prom z Katania do Valletta?

Tak, zwierzęta domowe są dozwolone na pokładzie promu. Może być potrzebny paszport dla zwierzęcia i inne dokumenty. Prosimy o zapoznanie się z wszystkimi wytycznymi operatora i informacjami dotyczącymi podróżowania ze zwierzętami domowymi. Obecnie można przewozić zwierzęta domowe na promach z
  • Virtu Ferries

Jak daleko jest Valletta od Katania?

Odległość pomiędzy Katania a Valletta wynosi około 100 mil morskich.

Katania - Przewodnik

Katania jest miastem polozonym na wschodnim wybrzezu Sycylii, ktora znajduje sie na morzu Jonskim miedzy Messina i Syracuse. Miasto zostalo zniszczone przez trzesienie ziemi w 1693 roku. Cierpialo rowniez z erupcji wulkanicznych z pobliskiego wulkanu Etna z ktorych najgrosniejsze bylo w 1669. W 1434 roku otwarzono pierwszy uniwersytet na Sycylii oraz w 14 wieku i do renesansu, Catania byla jednym z najwazniejszych osrodkow kulturalnych, artystycznych i politycznych we Wloszech.

Symbolem miasta jest u Liotru lub Fontana dell'Elefante, powstale w 1736 przez Giovanni Battista Vaccarini. Pokazuje starozytnego kamiennego slonia, ktory jest uzupelniony przez egipski obelisk z Syene. Miasto zostalo pogrzebane przez lawe w sumie siedemnascie razy w spisanej historii, a w warstwach pod obecnym miastem jest rzymskie miasto, ktore go poprzedzily, oraz wczesniejsze greckie miasto.


Valletta - Przewodnik

Miasto Valletta to stolica Malty i Światowego Dziedzictwa i jest praktycznie skansen.Miasto jest żywym doświadczeniem architektury barokowej, pomnik ofiarowanych przez Joannitów prawie pięć wieków temu. Przez lata, Valletta zadowoleniem cesarzy, szefowie państwowych, artystów i poetów, a teraz stała siedziba rządu maltańskiego.Miasto ma wiele urokliwych kawiarni i winiarni, a dzisiaj jest jednym z najważniejszych atrakcji turystycznych na Malcie, w tym majestatyczny dziurawiec CO- katedry, imponujące bastiony i skarb bezcennych obrazów. Zapewnia również wspaniały migawkę Grand Harbour na Malcie, często opisywany jako najpiękniejszych w basenie Morza Śródziemnego. Wyjątkowe położenie miasta odgrywa również gospodarzem serii wydarzeń kulturalnych, z teatrów w języku angielskim, na koncerty czołowych śpiewaków operowych.


Katania do Valletta Rozkłady promów

Harmonogramy promów między 10/06/2024 a 16.06.2024.


Operator Czas wypłynięcia Czas przybycia Czas trwania Dni Żeglarstwa
Virtu Ferries 16:00 20:45 4 godziny 45 minuty sob.
Virtu Ferries 18:00 23:15 5 godziny 15 minuty pon.
Virtu Ferries 18:30 23:15 4 godziny 45 minuty śr., niedz.

Obsługa klienta

Odwiedź naszą stronę obsługi klienta, aby znaleźć przydatne informacje na temat podróżowania promem, nasze FAQ i jak skontaktować się z nami, aby uzyskać pomoc w rezerwacji.