Katania do Valletta Prom

Katania Valletta trasa promowa laczy Sycylia z Malta i jest obecnie obslugiwana przez 2 operatorow. Tirrenia obsluguje do 4 razy w tygodniu z przeplynieciami trwajacymi okolo 8 godziny gdy Virtu Ferries serwis operuje do 7 razy w tygodniu trwajacym od 4 godz 15 min.

To daje 11 przeplyniecia tydzien na trasie Katania Valletta pomiedzy Sycylia i Malta. Porownaj teraz i zdobadz najlepsza oferte odpowiednia dla twojej podrozy.

Katania do Valletta Alternatywny Prom

Aby uzyskac wiecej informacji, odwiedz nasza strone Promy z Sycylia na Maltę.

Katania - Valletta Armatorzy Promowi

  • Tirrenia
    • 4 przeprawy w tygodniu 8 godz
    • Uzyskaj cenę
  • Virtu Ferries
    • 7 przeprawy w tygodniu 4 godz 15 min
    • Uzyskaj cenę

Średnia cena promu Katania Valletta

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Katania Valletta to samochod + 1 pasazer.

Katania Przewodnik

Katania jest miastem polozonym na wschodnim wybrzezu Sycylii, ktora znajduje sie na morzu Jonskim miedzy Messina i Syracuse. Miasto zostalo zniszczone przez trzesienie ziemi w 1693 roku. Cierpialo rowniez z erupcji wulkanicznych z pobliskiego wulkanu Etna z ktorych najgrosniejsze bylo w 1669. W 1434 roku otwarzono pierwszy uniwersytet na Sycylii oraz w 14 wieku i do renesansu, Catania byla jednym z najwazniejszych osrodkow kulturalnych, artystycznych i politycznych we Wloszech.

Symbolem miasta jest u Liotru lub Fontana dell'Elefante, powstale w 1736 przez Giovanni Battista Vaccarini. Pokazuje starozytnego kamiennego slonia, ktory jest uzupelniony przez egipski obelisk z Syene. Miasto zostalo pogrzebane przez lawe w sumie siedemnascie razy w spisanej historii, a w warstwach pod obecnym miastem jest rzymskie miasto, ktore go poprzedzily, oraz wczesniejsze greckie miasto.

Valletta Przewodnik

Miasto Valletta to stolica Malty i Światowego Dziedzictwa i jest praktycznie skansen.Miasto jest żywym doświadczeniem architektury barokowej, pomnik ofiarowanych przez Joannitów prawie pięć wieków temu. Przez lata, Valletta zadowoleniem cesarzy, szefowie państwowych, artystów i poetów, a teraz stała siedziba rządu maltańskiego.Miasto ma wiele urokliwych kawiarni i winiarni, a dzisiaj jest jednym z najważniejszych atrakcji turystycznych na Malcie, w tym majestatyczny dziurawiec CO- katedry, imponujące bastiony i skarb bezcennych obrazów. Zapewnia również wspaniały migawkę Grand Harbour na Malcie, często opisywany jako najpiękniejszych w basenie Morza Śródziemnego. Wyjątkowe położenie miasta odgrywa również gospodarzem serii wydarzeń kulturalnych, z teatrów w języku angielskim, na koncerty czołowych śpiewaków operowych.