COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Katania - Valletta jest jedną z naszych najpopularniejszych tras i w czasie sezonu bilety szybko się wyprzedają
Rada. Nie czekaj, aż będzie za późno! Zarezerwuj teraz, aby móc wybrać najbardziej dogodne dla Ciebie połączenie.

Dlaczego warto korzystać z
Direct Ferries

Promy na 3325 trasach i z 764 portów na całym świecie

Zaufało nam już 2,5 milionów klientów

Rezerwujemy ponad 1,2 milliona przepraw na rok

Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Katania do Valletta - Prom Alternatywny

Aby uzyskac wiecej informacji, odwiedz nasza strone Promy z Sycylia na Maltę.

Przewoźnicy Promowi - Katania - Valletta

  • 2 Sailings Weekly 4 hr 45 min
  • Get price

Opinie na temat Prom Katania - Valletta

 • "Good value, comfortable trip"

  Was worth it

  '' travelled on

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Miła podróż"

  Sama podróż statkiem - bez zarzutu, ale... trzeba się sporo namęczyć, żeby się na ten statek w ogóle dostać. Biuro armatora w porcie w Katanii zamknięte na głucho! Trzeba było szukać kogoś z załogi pod trapem statku. Potem było już łatwiej: przyjechał po nas samochód, który zawiózł nas do jakiegoś metalowego kontenera na drugim końcu portu (jakieś 3-4 razy dalej niż eleganckie biuro armatora w budynku dworca morskiego), żeby wydać nam karty pokładowe, a potem odwiózł z powrotem na statek. Dziwna organizacja.

  '' travelled on

  Przeczytaj Więcej Zwiń

Prom Katania do Valletta

Katania Valletta polaczenie laczy Sycylia z Malta. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Virtu Ferries. Polaczenie odbywa sie do 2 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 4 godziny 45 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Katania Valletta zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Katania - Przewodnik

Katania jest miastem polozonym na wschodnim wybrzezu Sycylii, ktora znajduje sie na morzu Jonskim miedzy Messina i Syracuse. Miasto zostalo zniszczone przez trzesienie ziemi w 1693 roku. Cierpialo rowniez z erupcji wulkanicznych z pobliskiego wulkanu Etna z ktorych najgrosniejsze bylo w 1669. W 1434 roku otwarzono pierwszy uniwersytet na Sycylii oraz w 14 wieku i do renesansu, Catania byla jednym z najwazniejszych osrodkow kulturalnych, artystycznych i politycznych we Wloszech.

Symbolem miasta jest u Liotru lub Fontana dell'Elefante, powstale w 1736 przez Giovanni Battista Vaccarini. Pokazuje starozytnego kamiennego slonia, ktory jest uzupelniony przez egipski obelisk z Syene. Miasto zostalo pogrzebane przez lawe w sumie siedemnascie razy w spisanej historii, a w warstwach pod obecnym miastem jest rzymskie miasto, ktore go poprzedzily, oraz wczesniejsze greckie miasto.


Valletta - Przewodnik

Miasto Valletta to stolica Malty i Światowego Dziedzictwa i jest praktycznie skansen.Miasto jest żywym doświadczeniem architektury barokowej, pomnik ofiarowanych przez Joannitów prawie pięć wieków temu. Przez lata, Valletta zadowoleniem cesarzy, szefowie państwowych, artystów i poetów, a teraz stała siedziba rządu maltańskiego.Miasto ma wiele urokliwych kawiarni i winiarni, a dzisiaj jest jednym z najważniejszych atrakcji turystycznych na Malcie, w tym majestatyczny dziurawiec CO- katedry, imponujące bastiony i skarb bezcennych obrazów. Zapewnia również wspaniały migawkę Grand Harbour na Malcie, często opisywany jako najpiękniejszych w basenie Morza Śródziemnego. Wyjątkowe położenie miasta odgrywa również gospodarzem serii wydarzeń kulturalnych, z teatrów w języku angielskim, na koncerty czołowych śpiewaków operowych.