COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Helsinki - Ryga jest jedną z naszych najpopularniejszych tras i w czasie sezonu bilety szybko się wyprzedają
Rada. Nie czekaj, aż będzie za późno! Zarezerwuj teraz, aby móc wybrać najbardziej dogodne dla Ciebie połączenie.

Dlaczego warto korzystać z
Direct Ferries

Promy na 4412 trasach i z 901 portów na całym świecie

Zaufało nam już 2,5 milionów klientów

Rezerwujemy ponad 1,2 milliona przepraw na rok

Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Przewoźnicy Promowi - Helsinki - Ryga

    • 5 Sailings Weekly 18 hr 30 min
    • Get price

Prom Helsinki do Ryga

Helsinki Ryga polaczenie laczy Finlandia z Lotwa. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Tallink Silja. Polaczenie odbywa sie do 5 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 18 godziny 30 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Helsinki Ryga zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Helsinki - Przewodnik

Miasto Helsinki jest stolicą Finlandii i znajduje się w regionie Uusimaa na brzegu Zatoki Fińskiej. Miasto jest głównym centrum politycznym, finansowym, handlowym i kulturalnym w Finlandii i jest uważany za jednego z ważniejszych miast Europy Północnej.

Jest wiele rzeczy do zrobienia i zobaczenia w Helsinkach. Muzeum Narodowe w Finlandii, największe muzeum w Helsinkach, ma dużą kolekcję historycznych czasów prehistorycznych aż do dnia dzisiejszego. Inne muzea w mieście to Muzeum Miasta Helsinki, fińska National Gallery i Muzeum Wzornictwa.

Port w Helsinkach jest największym portem w Finlandii oraz drugim co do wielkości w krajach skandynawskich. Istnieją trzy porty i 6 terminali pasażerskich, które obsługują ponad dziewięć milionów pasażerów rocznie. Promy pływają codziennie do Sztokholmu w Szwecji, Travemünde w Niemczech i Tallinna w Estonii.


Ryga - Przewodnik

Stolicy Łotwy, Ryga to klejnot w krajach bałtyckich. Znajduje się u ujścia Dźwiny, na wybrzeżu Zatoki Ryskiej na Bałtyku.Miasto ma starożytną historię i bogate dziedzictwo kulturowe. W Rydze zawsze znajduje się na skrzyżowaniu głównych dróg handlowych niektórych, jest to miasto wielokulturowe, które oznacza, że jest wiele rzeczy do zobaczenia i do zrobienia w mieście. Zwiedzający mogą podziwiać różnorodną architekturę Rydze, zwłaszcza budynków w stylu art nouveau. Ryga została ogłoszona dzięki światowego dziedzictwa UNESCO do kolekcji secesyjnych budynków, które są jednym z największych na świecie.

Port znajduje się w samym sercu miasta i oferuje przeprawy promowe do Szwecji. Promy Tallink Silja Line kursują codziennie do Sztokholmu (przeprawa 17h).