Zarezerwuj Prom do Ryga

Port Ryga w Lotwa oferuje połączenia promowe do Sztokholm & Helsinki. Dzięki 5 przeprawy w tygodniu, port Ryga łączy Lotwa z Szwecja & Finlandia.

Przeprawy promowe do Sztokholm trwają ok. 18 godziny 30 minuty, natomiast do Helsinki ok. 18 godziny 45 minuty..

Rozkłady promów z Ryga różnią się od pory roku, dlatego polecamy sprawdzić je na naszej stronie Ryga.

Ryga Mapa Portu

Kliknij aby zobaczyć mapę

Ryga - Prom alternatywny

Ryga - Rozkłady

 • Tallink Silja
  • 1 Przeprawy Tygodniowo 18 godz 30 min
  • Uzyskaj cenę
 • Tallink Silja
  • 4 przeprawy w tygodniu 18 godz 45 min
  • Uzyskaj cenę

Ryga - Przewodnik

Ryga jest stolicą Łotwy, położona na zachodnim wybrzeżu kraju nad Morzem Bałtyckim. Port służy jako brama pomiędzy krajami bałtyckimi a Skandynawią, z przeprawami promowymi do Sztokholmu w Szwecji.

Co można zobaczyć i zrobić w Rydze?

Ryga wciąż próbuje wyrwać kajdany z mrocznej historii. Gotycka architektura i subtelne odniesienia do poprzednich zagranicznych dyktatorów wciąż przypominają o skomplikowanej przeszłości, choć stolica Łotwy powoli, ale na pewno odkrywa własną tożsamość. Największe miasto w regionie Morza Bałtyckiego symbolizuje skrzyżowanie dróg między Europą Wschodnią i Środkową, co jest widoczne w starożytnych budowlach i kosmopolitycznym klimacie. Pomieszane pomiędzy uroczymi uliczkami i brukowanymi drogami znajdziesz fajne bary, galerie sztuki i nowoczesne restauracje oferujące eksperymentalne potrawy. Jeśli zjedzenie w oficjalnej restauracji nie należy do twojej rozrywki, to targ oferuje świeże jedzenie i picie w atmosferze pełnej radości.

Infrastruktura, która zdobi centrum miasta, określa kulturę historyczną w Rydze, ale jeśli spojrzysz poza imponujące wieże, zobaczysz malownicze krajobrazy, które niemal nie zostały zauważone. Wybierz się do jednego z licznych parków, aby wygrzewać się w naturalnie świeżym, zielonym otoczeniu lub udaj się do centrum kultury, popularnego miejsca dla młodzieży Rygi, aby posłuchać muzyki lub zobaczyć film. Centrum jest ucieleśnieniem Rygi, pokazując, dlaczego stolica Łotwy została oznaczona jako miasto kultury w 2014 roku, co dowodzi, że nie ogranicza się wyłącznie do muzeów i galerii sztuki.

Jak się poruszać po Rydze?

Transport publiczny oferuje połączenia autobusowe lub trolejbusowe oraz przewozy minibusami. Turyści mogą skorzystać też z rowerów samoobsługowych lub niedrogo wypożyczyć samochód.

Jak dostać się do portu w Ryga?

 • Ryga - adres portu

  Eksporta iela 3A,Ziemelu rajons,Riga,LV-1010

 • Ryga - Noclegi

  Jeśli zamierzasz spędzić noc w lub w pobliżu portu Ryga przed lub po podróży lub jeżeli szukasz zakwaterowania na czas całego pobytu, prosimy odwiedzić naszą stronę Ryga - Noclegi z najlepszymi cenami i z największym wyborem noclegów online!