Guernsey
Cherbourg
Promy do Francja
Bilet otwarty??

Bilety otwarte są ważne do 12 miesięcy od momentu rezerwacji (zobacz warunki zakupu biletu).

Bilet otwarty?

Bilety otwarte są ważne do 12 miesięcy od momentu rezerwacji (zobacz warunki zakupu biletu).

Szczegóły Podróży
Trasa z
W dwie strony

Prom Guernsey Cherbourg

Guernsey Cherbourg polaczenie laczy Guernsey z Francja. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Condor Ferries. Polaczenie odbywa sie do 2 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 1 godzina 45 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Guernsey Cherbourg zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Guernsey do Cherbourg - Prom Alternatywny

Aby uzyskac wiecej informacji, odwiedz nasza strone Promy z Guernsey do Francji.
Dlaczego warto korzystać z Direct Ferries
category
Promy na 4412 trasach i z 901 portów na całym świecie
category
Zaufało nam już 2,5 milionów klientów
category
Rezerwujemy ponad 1,2 milliona przepraw na rok
category
Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Najczesciej zadawane pytania

Jak długo płynie prom z Guernsey do Cherbourg?

Czas przeprawy promowej z Guernsey do Cherbourg wynosi około 1h 45m. Czas przeprawy promowej może się różnić w zależności od sezonu, zobacz naszą wyszukiwarkę ofert, aby porównać bilety z Guernsey do Cherbourg i sprawdzić dostępność.

Ile kosztuje prom z Guernsey do Cherbourg?

Cena promu z Guernsey do Cherbourg może się różnić w zależności od sezonu. Średnia cena za prom z Guernsey do Cherbourg wynosi 179 €. Cena nie obejmuje opłat rezerwacyjnych.

Jakie firmy promowe kursują pomiędzy Guernsey a Cherbourg?

Jest 1 operator promowy dla Guernsey do Cherbourg i jest to
  • Condor Ferries

Jak mogę zarezerwować bilety promowe z Guernsey do Cherbourg?

Zarezerwuj promy z Guernsey do Cherbourg poprzez naszą wyszukiwarkę ofert i sprawdź naszą stronę z ofertami, aby zobaczyć najnowsze oferty promowe.

Czy można podróżować jako pasażer pieszy na promie z Guernsey do Cherbourg?

Tak, możesz podróżować jako pasażer pieszy z Guernsey do Cherbourg z
  • Condor Ferries

Czy można zabrać samochód na prom z Guernsey do Cherbourg?

Tak, możesz podróżować z pojazdem z Guernsey do Cherbourg z
  • Condor Ferries

Czy zwierzęta domowe można zabrać na prom z Guernsey do Cherbourg?

Nie, zwierzęta domowe nie są dozwolone na pokładach promów.

Jak daleko jest Cherbourg od Guernsey?

Odległość pomiędzy Guernsey a Cherbourg wynosi około 56 mil morskich.

Guernsey - Przewodnik

Guernsey jest w posiadaniu Korony Brytyjskiej i stanowi część Wysp Normandzkich położonych w Kanale La Manche. Wyspa znajduje się około 50 km na zachód od francuskiego wybrzeża Normandii i 120 km na południe od Weymouth w Anglii. Dzięki łagodniejszemu klimatowi, wyspiarze w pełni moga wykorzystać czas na zewnątrz, z pięknymi plażami i ścieżkami, jedzenia "na świeżym powietrzu" w miesiącach letnich. St Peter Port jest stolica Guernsey i charakteryzuje się brukowanymi uliczkami i pięknej przystani.

Ze spektakularnym wybrzeżem i wsia, wyspy oferują ogromny wybór atrakcji w Guernsey. Wyspa oferuje szereg zajęć na świeżym powietrzu tuż przy progu w tym Coasteering, wspinaczki i jazdy na rowerze, nurkowanie i kajakarstwo, surfing, windsurfing i żeglarstwo.

Port znajduje się na wschodniej stronie Guernsey w jego stolicy, St Peter Port, jest tylko 10 minut spacerem od centrum miasta. Terminal promowy zapewnia usługi do innych Wysp Normandzkich, Francji i Wielkiej Brytanii na kontynent. Terminal ma wiele sklepów i restauracji.


Cherbourg - Przewodnik

Cherbourg leży na Półwyspie Cotentin w północno-zachodniej Francji. Miasto ma długą historię, zostało opanowane przez Wikingów w 9 wieku, którzy jako pierwsi przekształcili go w port. W epoce napoleońskiej, port został wzmocniony, aby zapobiec brytyjskim morskich inwazjom. Prace przebudowy i wzmocnienia portu rozpoczęto w 1784 roku i nie zostały zakończone do 1850 roku, długo po klęsce Napoleona w bitwie pod Waterloo.

Atrakcje turystyczne w mieście to Cite de la Mer ("Miasto z morza") - muzeum poświęcone historii morskiej. Muzeum mieści się w terminalu rejsowym w Cherbourg i zostało otwarty w 2002 roku. Turyści mogą także wybrać się na spacer w Jardin de la Roche Fauconniere, który jest prywatnym ogrodem botanicznym znajdującym się w Parc de la Fauconniere. Ogród został założony w roku 1870 i posiada około 3.400 okazów, z których wiele pochodzi z półkuli południowej.


Port Cherbourg, który leży na wybrzeżu Kanału La Manche, zapewnia regularne połączenia promowe dla pasażerów i cargo do Poole i Portsmouth w Wielkiej Brytanii oraz Rosslare w Irlandii.


Obsługa klienta

Odwiedź naszą stronę obsługi klienta, aby znaleźć przydatne informacje na temat podróżowania promem, nasze FAQ i jak skontaktować się z nami, aby uzyskać pomoc w rezerwacji.