Prom Ciutadella do Alcudia

Trasa promowa Ciutadella Alcudia łączy Minorka z Majorka i jest obecnie obsługiwana przez 3 przewoźników. Corsica Ferries obsluguje swoje polaczenia do 1 razy tydzien, Balearia 4 razy dzien & Trasmediterranea posiada polaczenia do 12 razy tydzien.


Porównaj ceny i kup bilet na jedno z 41 połączeń promowych tydzien na trasie Ciutadella Alcudia pomiędzy Minorka i Majorka.

Przewoźnicy Promowi - Ciutadella - Alcudia

Średnia cena promu Ciutadella Alcudia

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Ciutadella Alcudia to samochod + 2 pasażerów.

Ciutadella - Przewodnik

Ciutadella de Menorca to miasto polozone w zachodniej czesci wyspy Balearow na Minorce w Hiszpanii. Stare miasto jest stolica wyspy i ma historyczne dziedzictwo archeologiczne w postaci megalitow takich jak "taulas", w Talayot i Navetas. Zabytkowa dzielnica zwana "Es Born" jest otoczona przez piekne sredniowieczne uliczki wypelnione palacami, kosciolami i fortecami. W miascie znajduje sie ratusz, ktory jest dawnym palacem arabskiego gubernatora, a pozniej sluzyl jako palac krolewski pod Korona Aragonii i ponownie pelnil role palacu gubernatora, dopoki brytyjczycy przeniesli stolice do wschodniego miasta Mahon w 1722. w poblizu miasta znajduja sie liczne malownicze zatoczki i plaze.

Chociaz nie jest juz stolica Minorki, Ciutadella pozostala centrum religijnym wyspy. Festiwal Saint John, odbywa sie co roku w dniu 23 i 24 czerwca. Katedra w Menorce, znajduje sie w starej dzielnicy Cuitadella, zostala zbudowana w 1287 na fundamentach starszego meczetu.

Alcudia - Przewodnik

Miasto Alcudia jest głównym turystycznym miejscem na hiszpańskiej wyspie - Majorka. Stare miasto ma ścianę z 14. Są to pozostałości rzymskiego miasta, tuż poza średniowiecznymi murami miejskimi, przed kościołem św Jaume, należące do starożytnego miasta Pollentia. Na północ od miasta znajduje się arena walki bykow, ktora sięga 19 wieku. Stare miasto organizuje rynek w niedziele i wtorki przez cały rok i wewnątrz ścian istnieje kilka popularnych restauracji i barów słynace z dobrej domowej kuchni. W Port d'Alcudia większości restauracji znajdują się wokół przystani.

Na Alcudia, mozna dostać się promem z Barcelony, Denia czy Walencji. Normalny czas przeplyniecia wynosi 7 godzin, ale może być zmniejszony do 3 godzin, jeśli wybierzesz Fast Ferry. Jest taniej poplynac, niz doleciec na wyspe.