Prom Walencja do Mostaganem

Walencja Mostaganem polaczenie laczy Hiszpania z Algieria. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Balearia. Polaczenie odbywa sie do 4 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 16 godziny.

Dlugosc przeplyniecia Walencja Mostaganem zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Przewoźnicy Promowi - Walencja - Mostaganem

Średnia cena promu Walencja Mostaganem

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Walencja Mostaganem to samochod + 1 pasażer.

Walencja - Przewodnik

Hiszpańskie miasto Walencja leży na wybrzeżu Morza Śródziemnego. Jest to trzecie co do wielkości miasto Hiszpanii, po Madrycie i Barcelonie, i leży nad brzegiem rzeki Turia, na wschodnim wybrzeżu Półwyspu Iberyjskiego, nad Zatoką Walencji. Jedno z największych jezior w Hiszpanii, Albufera, leży ok 11 km na południe od miasta i stanowi część parku naturalnego de l'Albufera (Rezerwat Przyrody Albufera).

Miasto ma międzynarodową renomę i jest znany z festiwalu Las Fallas, ktore odbywa odbyła się w marcu każdego roku, z tradycyjnej ceramiki i architektury, z Miasta Sztuki i Nauki zaprojektowane przez Santiago Calatrava i Felix Candela. Również popularne wśród turystów są starożytne uliczki, zawierające wiele rzymskich i arabskich budynków, i katedra, która została wybudowana w 13. i 15. wieku. Niedaleko katedry, znajduje sie gotycka bazylika Matki Boskiej, oraz wytwornia jedwabiu, która została zbudowana w stylu wczesnego gotyku i jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Port w Walencji ma regularne usługi pasażerskie do iz Balearów i Włoch, wraz z rosnącą liczbą odwiedzających statków wycieczkowych.