Dlaczego warto korzystać z
Direct Ferries

Promy na 2659 trasach i z 693 portów na całym świecie

Zaufało nam już 2.5 milionów klientów

Rezerwujemy ponad 1.2 milliona przepraw na rok

Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Promy do Ventotene

Ventotene jest jedną z Wysp Poncjańskich we Włoszech, w regionie Lazio na Morzu Tyrreńskim, które znajdują się tuż przy wybrzeżu Kampanii. Mierząca zaledwie trzy kilometry długości i osiemset metrów szerokości, jest jedną z dwóch zamieszkałych wysp tego archipelagu.

Nazwa wyspy pochodzi od włoskiego słowa "wiatr" i związana jest z panującym tam wietrznym klimatem- starożytni Rzymianie używali Ventotene jako wyspy więziennej, a cesarz Augustus wygnał tam swoją córkę (była to kara za nadmierne cudzołóstwo). Natomiast w czasie II wojny światowej znajdował się tam niemiecki garnizon, który został uwolniony bez oddania jednego strzału. Dziś, przy skromnej populacji 700 osób, Ventotene jest atrakcyjną wyspą wypoczynkową oferującą autentyczny włoski klimat i spokojną atmosferę.

W szczycie sezonu na wyspę przybywa wielu turystów, a najważniejsze zabytki Ventotene to fascynujące ruiny rzymskie i występy architektoniczne. Imponująca jest również sieć systemów wodnych, która została wykopana w skale tuffowej w okresie imperialnym ze względu na brak świeżych źródeł, aby nagromadzić i zaoszczędzić wodę deszczową i doprowadzić ją kanałami wokół wyspy, zbudowanymi obok starego portu. Co więcej, w 2009 r. odkryto pięć starożytnych statków rzymskich spoczywających na dnie morskim, a niektóre z odzyskanych przedmiotów znajdują się obecnie w Muzeum Archeologicznym.

Villa Giulia, rezydencja wygnanej córki Augusta, usadowiona jest na przylądku Punta Eolo, na północnym krańcu wyspy. Charakteryzują ją nisko stojące ściany, zachwycające fragmenty mozaiki oraz malowidła ścienne. Najlepiej wybrać się tam na wycieczkę z przewodnikiem, aby móc w pełni docenić wspaniałość tej budowli.

Dostanie się na Ventone promem jest bardzo łatwe, można dopłynąć tam z wielu miejscowości. Niezależnie od tego, czy podróżujesz z kontynentu np. z Neapolu bądź Formii, albo z sąsiednich wysp takich jak Ponza i Ischia, możesz wybierać spośród największych przewoźników promowych w kraju, którzy zapewniają regularne przeprawy przez cały tydzień do portu Ventotene na północnym wybrzeżu.

Przeczytaj Więcej Zwiń

Najpopularniejsi armatorzy

  • Laziomar
    • Uzyskaj cenę
  • SNAV
    • Uzyskaj cenę
  • NLG
    • Uzyskaj cenę

Trasy i Porty w Ventotene