Tanie promy do Lotwa z directferries.pl

Wyszukaj najlepsze oferty do Lotwa na naszej stronie tanie promy do Lotwa. directferries.pl ma dostęp do najtańszych ofert promowych z Lotwa od największych operatorów. Jeśli nie chcesz przegapić najtańszych ofert promowych do Lotwa lub ofert specjalnych dodaj naszą stronę na Twitter lub Facebook!

Aby sprawdzić połączenia promowe do Lotwa, odwiedź naszą stronę Promy do Lotwa.

O naszych ofertach specjalnych dowiesz się też

Lotwa - przewodnik

Łotwa to najmniejszy kraj w Europie, a jedna trzecia obywateli mieszka w Rydze, niewielkim jak na stolicę europejską mieście, liczącym zaledwie 735.241 mieszkańców.

Łotwa podzielona jest na cztery regiony bądź krainy historyczno-geograficzne. Są nimi Kurzeme, Vidzeme, Latgale i Zemgale. Jest to kraj nizinny, z pojedynczymi wzgórzami, a szczególnym atutem jest aż 5000 jezior i długa linia brzegowa Morza Bałtyckiego. Dzięki temu znajduje się tu wiele kurortów, w tym najsłynniejsza Jurmała.

Najważniejsze miasto Łotwy i dla wielu wyznacznik tożsamości kraju to Ryga. Dynamicznie rozwijające się miasto, najbardziej ekscytujące ze wszystkich stolic krajów bałtyckich.

Do innych atrakcji należy już wspomniana Jurmała, najbardziej znany kurort na Łotwie. Położenie niedaleko Rygi czyni z niego miejsce letniego odpoczynku i zabawy dla mieszkańców stolicy. „Łotewska riwiera” rozciąga się na wąskim przesmyku między morzem a rzeką Lielupe, która biegnie równolegle do wybrzeża.

Warto odwiedzić tu także Park Narodowy Gauja, pełen lesistych pagórków, dzikiej zwierzyny, jezior i starych warowni.