Bilet otwarty??

Bilety otwarte są ważne do 12 miesięcy od momentu rezerwacji (zobacz warunki zakupu biletu).

Bilet otwarty?

Bilety otwarte są ważne do 12 miesięcy od momentu rezerwacji (zobacz warunki zakupu biletu).

Szczegóły Podróży
Trasa z
W dwie strony

O naszych ofertach specjalnych dowiesz się też

Tanie promy do Korsyka z directferries.pl

Korsyka - przewodnik

Korsyka to wyspa na Morzu Śródziemnym, położona na zachód od Włoch i na południowy wschód od Francji. Cieśnina Świętego Bonifacego oddziela ją od położonej na południu włoskiej Sardynii.

Nigdzie w całym obszarze śródziemnomorskim nie ma tak pięknych plaż rozłożonych w półkolistych zatokach, pełnych białego piasku i przezroczystej wody, nigdzie tez nie ma takich nadmorskich pejzaży jak są te, które rozciągają sie na zachodnim wybrzeżu Korsyki. Turystów przyciąga tutaj łagodny nawet w zimie klimat oraz jedne z najbardziej urozmaiconych krajobrazów Europy.

Pod względem ilości zachowanych zabytków Korsyka jest miejscem wyjątkowym. Zadziwia olbrzymia różnorodność pamiątek minionych czasów, biorąc pod uwagę spustoszenie, jakie niosły nieustannie toczące się walki o wyspę. Począwszy od genueńskich wież i mostów, przez barokowe świątynie, pochodzące z okresu pizańskiego romańskie kościoły, parafie z X i IX w., wczesnochrześcijańskie baptysteria i mozaiki, a kończąc na zabytkach rzymskich i greckich czy megalitycznych menhirach.

Wyspę zamieszkują głównie Francuzi, w większości rodowici Korsykanie. W południowej i wschodniej części wyspy mieszka też dużo Włochów.

Obsługa klienta

Odwiedź naszą stronę obsługi klienta, aby znaleźć przydatne informacje na temat podróżowania promem, nasze FAQ i jak skontaktować się z nami, aby uzyskać pomoc w rezerwacji.