Tanie promy do Korsyka z directferries.pl

Wyszukaj najlepsze oferty do Korsyka na naszej stronie tanie promy do Korsyka. directferries.pl ma dostęp do najtańszych ofert promowych z Korsyka od największych operatorów. Jeśli nie chcesz przegapić najtańszych ofert promowych do Korsyka lub ofert specjalnych dodaj naszą stronę na Twitter lub Facebook!

Aby sprawdzić połączenia promowe do Korsyka, odwiedź naszą stronę Promy do Korsyka.

O naszych ofertach specjalnych dowiesz się też

Korsyka - przewodnik

Korsyka to wyspa na Morzu Śródziemnym, położona na zachód od Włoch i na południowy wschód od Francji. Cieśnina Świętego Bonifacego oddziela ją od położonej na południu włoskiej Sardynii.

Nigdzie w całym obszarze śródziemnomorskim nie ma tak pięknych plaż rozłożonych w półkolistych zatokach, pełnych białego piasku i przezroczystej wody, nigdzie tez nie ma takich nadmorskich pejzaży jak są te, które rozciągają sie na zachodnim wybrzeżu Korsyki. Turystów przyciąga tutaj łagodny nawet w zimie klimat oraz jedne z najbardziej urozmaiconych krajobrazów Europy.

Pod względem ilości zachowanych zabytków Korsyka jest miejscem wyjątkowym. Zadziwia olbrzymia różnorodność pamiątek minionych czasów, biorąc pod uwagę spustoszenie, jakie niosły nieustannie toczące się walki o wyspę. Począwszy od genueńskich wież i mostów, przez barokowe świątynie, pochodzące z okresu pizańskiego romańskie kościoły, parafie z X i IX w., wczesnochrześcijańskie baptysteria i mozaiki, a kończąc na zabytkach rzymskich i greckich czy megalitycznych menhirach.

Wyspę zamieszkują głównie Francuzi, w większości rodowici Korsykanie. W południowej i wschodniej części wyspy mieszka też dużo Włochów.