Tanie promy do Albania z directferries.pl

Wyszukaj najlepsze oferty do Albania na naszej stronie tanie promy do Albania. directferries.pl ma dostęp do najtańszych ofert promowych z Albania od największych operatorów. Jeśli nie chcesz przegapić najtańszych ofert promowych do Albania lub ofert specjalnych dodaj naszą stronę na Twitter lub Facebook!

Aby sprawdzić połączenia promowe do Albania, odwiedź naszą stronę Promy do Albania.

O naszych ofertach specjalnych dowiesz się też

Albania - przewodnik

Albania jest krajem sródziemnomorskim w południowo wschodniej Europie. Na północy graniczy z Serbią i Czarnogórą, na wschodzie z Macedonią a na południu z Grecją; na zachodzie ma dostęp do Morza Adriatyckiego, a na południowym zachodzie do Morza Jońskiego.

Albania jest w 75% krajem górzystym. Niewielki procent kraju zajmują niziny położone nad Morzem Adriatyckim oraz doliny większych rzek.

Będąc w Durres, trzeba koniecznie zobaczyć pozostałości starożytnych murów i amfiteatru rzymskiego oraz wzgórze z ruinami pałacu Zoga I - ostatniego króla Albanii, skąd rozpościera się piękny widok na wybrzeże. Inne atrakcje to plac Skanderbega z muzeami i meczet Ethem Beya w Tiranie, jeziora polodowcowe Parku Narodowego Lura tudzież Berat - "Miasto Tysiąca Okien" z labiryntem uliczek i potężną cytadelą i licznymi cerkiewkami.

W Albanii religią dominującą jest islam, inne religie to prawosławie i katolicyzm. Większość mieszkańców to muzułmani.