Tallinn do St Petersburg Prom

Tallinn St Petersburg polaczenie laczy Estonia z Rosja. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, St Peter Line. Polaczenie odbywa sie do 1 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 62 godziny 30 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Tallinn St Petersburg zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Tallinn - St Petersburg Armatorzy Promowi

  • St Peter Line
    • 1 Przeprawy Tygodniowo 62 godz 30 min
    • Uzyskaj cenę

Średnia cena promu Tallinn St Petersburg

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Tallinn St Petersburg to samochod + 2 pasazerów.

Tallinn Przewodnik

Estońskie miasto Tallin znajduje się na północnym wybrzeżu kraju, na wybrzeżu Zatoki Fińskiej. Jest około 80 km na południe od Helsinek, na wschód od Sztokholmu w Szwecji i na zachód od St Petersburga w Rosji. Stare Miasto zostało wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a miasto w całości było Europejska Stolica Kultury w 2011 roku, wraz z Turku w Finlandii. Miasto jest finansowym i biznesowym piastem i korzyści z liberalnej polityki ekonomicznej Estonii i ma bardzo zróżnicowaną gospodarkę choć jego główne atuty to IT, turystyka i logistyka.

Port w Tallinie oferuje prom do Finlandii i Szwecji. Terminale promowe przyjmuja około 6 milionów pasażerów rocznie i ma dobre wyposażenie, w tym sklepy, kawiarnie i bary. W uzupełnieniu do promów pasażerskich, port przeznaczony jest także dla statków wycieczkowych i szybkich promów w miesiącach letnich. Istnieja codzienne rejsy między Tallinem a Sztokholmem i Helsinkami.

St Petersburg Przewodnik

Rosyjski Sankt Petersburg jest często określany przez jego mieszkańców, jak po prostu "Piter" i dawniej o nazwie Leningrad. Petersburg (Sankt Peterburg) zdecydowanie prowadził ciekawą przeszłość, z ponad 300 lat historii, kolorowe, z czego ponad 200 to faktycznie stolicą całego Imperium Rosyjskiego. Petersburg dzień dzisiejszy pozostaje wyjątkowym miastem we wszystkich aspektach, bardziej niż życie do marzeń cara Piotra Wielkiego, który założył miasto w roku 1700. Newy i jego liczne kanały wiją się przez centrum Petersburga, i są pokryte wielkich pałaców i ważnych budynków od już w 18 wieku. Petersburg, gdzie Rosyjski balet został założony i jest również domem dla wielu cenionych kompozytorów, takich jak Siergieja Rachmaninowa.

Wiele z najlepszych atrakcji turystycznych w Petersburgu znajdują się wokół rzeczywistego centrum miasta i jego wybitnego arterii, Newski Prospekt. Głowa do Placu Pałacowego, znany lokalnie jako Dvortsovaya Ploshchad i docenić architekturę Pałacu Zimowego, lub spędzić popołudnie rejs po kanałach miasta autobusami wody, zatrzymując się co Ogrodów Michajłowski trasie.