Swinoujscie do Ronne Prom

Swinoujscie Ronne polaczenie laczy Polska z Bornholm. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, TT Line. Polaczenie odbywa sie do 1 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 5 godziny.

Dlugosc przeplyniecia Swinoujscie Ronne zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Swinoujscie - Ronne Armatorzy Promowi

  • TT Line
    • 1 Przeprawy Tygodniowo 5 godz
    • Uzyskaj cenę

Srednia cena Swinoujscie Ronne

Pokazane ceny reprezentuja srednia ceny zaplaconej w jedna strone przez naszych klientow. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Swinoujscie Ronne to samochod i 2 pasazerów.

Swinoujscie Przewodnik

Polskie miasto i port w Świnoujściu znajduje się na wybrzeżu Morza Bałtyckiego i Zalewu Szczecińskiego, w północno-zachodniej części kraju. Większość miasta jest zbudowana na wyspach Uznam i Wolin, ale także na innych mniejszych wyspach, z których największa jest Karsibór. Niemiecki kurort Ahlbeck na wyspie Uznam jest bliskim sąsiadem Świnoujścia i jest połączone droga i promenada, która ma 12 km długości.

Ciekawe zabytki w mieście to Muzeum Połowy Dalekomorskich, które znajduje się w dawnym ratuszu. Eksponaty muzealne zawieraja historię rybołówstwa morskiego, morskich zwierząt, miasta i jego okolic oraz starego sprzętu nawigacyjnego. Również w mieście jest fort Anioła, który został wybudowany w latach 1845 i 1858 i jest repliką Mauzoleum Hadriana w Rzymie. Koncerty i wystawy odbywają się w Forcie Zachodnim, który został wybudowany w latach 1843/63. Fort został zmodernizowany kilka razy w przeszłości, i po II wojnie światowej do 1962 roku był siedzibą Armii Czerwonej.

Świnoujście posiada największy i najbardziej nowoczesny terminal promowy w Polsce, z regularnymi połączeniami do miejsc w Danii i Szwecji.

Ronne Przewodnik

Położony na wyspie Bornholm, znany również jako "Perła Bałtyku", Ronne jest oficjalnie częścią Danii Mimo że jest bliżej do Szwecji, Polsce i Niemczech, a łączy kultury całego regionu Morza Bałtyckiego. Znany ze swoich ultra-cienkich piaszczystych plaż i pięknych krajobrazów, Ronne to idealne miejsce na relaks i cieszyć się wolniej spokój. Starsze części miasta przyciągają turystów następnych dziesięcioleciach. Dwie ulice Szczególnie interesujące są Laksegade i Storegade, które zawierają wiele zabytkowych domów, które kiedyś były domy kupców i budynków handlowych i szlachty. Ważniejsze atrakcje to Muzeum Bornholmu, Muzeum Obrony (Forsvarsmuseet), St Nicolas Kosciol, szkoła jazdy Smedegards w południowej części miasta i na latarnię morską, który został zbudowany w 1880. Większość miasta jest w odległości krótkiego spaceru, ale Anche goście mogą wypożyczyć rower na cały dzień do zwiedzania całej wyspy.

Ronne jest podłączony do reszty Danii i ze światem zewnętrznym poprzez usługi promowe do Koge, Ystad, Sassnitz i Świnoujściu. Istnieje wysokie prędkości łącza katamaran anche do Ystad który łączy się z bezpośrednim połączeniem kolejowym pomiędzy Ystad i Kopenhagii.