Prom St Petersburg do Sztokholm

St Petersburg Sztokholm polaczenie laczy Rosja z Szwecja. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, St Peter Line. Polaczenie odbywa sie do 2 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 39 godziny 30 minuty.

Dlugosc przeplyniecia St Petersburg Sztokholm zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Przewoźnicy Promowi - St Petersburg - Sztokholm

  • St Peter Line
    • 2 przeprawy w tygodniu 39 godz 30 min
    • Uzyskaj cenę

Średnia cena promu St Petersburg Sztokholm

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie St Petersburg Sztokholm to samochod + 2 pasażerów.

St Petersburg - Przewodnik

Położony nad brzegiem rzeki Neva, St Petersburg jest drugim co do wielkości miastem w Rosji, i lezy na czele Zatoki Fińskiej, na wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Nazwa miasta została zmieniona na Piotrogrodzie w 1924 roku, ale później został zmieniony z powrotem do Petersburga w 1991 roku. Powszechnie uważane za centrum kultury Rosji. St Petersburg zabytkowe centrum i kolekcja związanych zabytków zostały wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Popularną atrakcją turystyczną miasta jest Hermitage, który jest jednym z największych muzeów sztuki na świecie. W mieście znajduje się duża liczba zagranicznych ambasad, międzynarodowych korporacji, banków i innych firm. Inaczej niż w Moskwie, St Petersburg zabytkowa architektura w centrum miasta, głównie składające się z baroku i neoklasycznych budynków w wieku 18 i 19, została w dużej mierze zachowana.

Miasto jest obsługiwane przez porty pasażerskie i towarowye w Zatoce Neva. To koniec dróg wodnych zarówno Volga-Biała Morza Bałtyckiego i krajów bałtyckich.

Sztokholm - Przewodnik

Położony malowniczo na kilku wyspach Sztokholm jest stolicą Szwecji i jednym z najpiękniejszych i najbardziej atrakcyjnych miast świata. Panorama Sztokholmu mieni się w wodach jeziora Melar. Sztokholm stał się bardzo nowoczesnym miastem, a znany z nowatorskich projektów, mody i wyjątkowych nocnych klubów, choć udało się zachować swoje korzenie w Starym Mieście znanym jako Gamla Stan. Ten labirynt krętych brukowanych uliczek opiera się na Stortorget (Duży Rynek), leżąc na południe i na dalsze wyspy Södermalm. Sztokholm oferuje klimat bohemy ze względu na liczne galerie sztuki i zabytkowe domy.

Z portu codziennie odpływają promy do Finlandii, Rosji i innych krajów bałtyckich.