Prom Scrabster do Stromness

Scrabster Stromness polaczenie laczy Szkocja z Wyspy Orkney. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Northlink Ferries. Polaczenie odbywa sie do 21 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 1 godzina 30 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Scrabster Stromness zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Przewoźnicy Promowi - Scrabster - Stromness

Średnia cena promu Scrabster Stromness

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Scrabster Stromness to samochod + 2 pasażerów.

Scrabster - Przewodnik

Scrabster to niewielka miejscowość położona na Thurso Bay w Caithness na północnym wybrzeżu Szkocji. Miasto znajduje sie około 2 km od Thurso, 26 km od Wick i 180 km od Inverness. W czasie II wojny światowej, Scrabster port był bazą dla operacji promowej, ktory zaczął prowadzić wojskowe środki wybuchowye do Scapa Flow. Początkowo pracuje 40 stóp (12,2 m) King Lynn pilotcutter "SYRENKA" zbudowany w 1908 roku, Antony Bridges utrzymal usługi do 1945 roku. Miasto odgrywa ważną rolę w gospodarce tego obszaru, jest ważnym portem dla przemysłu rybnego. Scrabster od kilku dekad byl wyborem dla brytyjskiej królowej i jej rodziny, kiedy odwiedzali Królowej Matki w domu wypoczynkowym na Zamku Mey, 11 mil od Scrabster. Dziś turyści mogą pójść w ich ślady, jako ze Zamek jest otwarty dla zwiedzających.

Promy z portu odplywaja do Stromness w Orkney.

Stromness - Przewodnik

Znajduje się w południowo-zachodniej części Orkadach w Szkocji Stromness jest port miasto i morze, które jest wokół jego głównej ulicy, która charakteryzuje się domy i sklepy zbudowane z miejscowego kamienia.Miasto sięga około 16 wieku, gdzie zapisy pokazują, pensjonat znajdował się na terenie obecnego miasta.Wzrostu znaczenia miasta w 17 wieku, kiedy Anglia była w stanie wojny z Francją.Port i nabrzeża siedzieć w północnej części miasta i są obsługiwane przez nowe drogi dojazdowej przybrzeżnej, która utrzymuje ruch do minimum, w północnej części miasta. Obszar ten oferuje piękne widoki Stromness.Prom z Stromness do szkockiego lądem za pośrednictwem portu Scrabster działa aż trzy razy dziennie w podróż biorąc około 1 godzinę i 30 minut.