Prom Sapri do Salina

Sapri Salina polaczenie laczy Włochy z Wyspy Eolskie. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Alicost. Polaczenie odbywa sie do 4 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 3 godziny 20 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Sapri Salina zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Przewoźnicy Promowi - Sapri - Salina

  • Alicost
    • 4 przeprawy w tygodniu 3 godz 20 min
    • Uzyskaj cenę

Salina - Przewodnik

Położony w Wyspy Liparyjskie we Włoszech, leży na wspaniałe wyspy Salina, gdzie miłośnicy przyrody mogą podziwiać zapierające dech w piersiach krajobrazy składające się z wulkanicznej skał i zielonych zboczach porośniętych drzewami oliwnymi i kaparami. Salina jest mniej zatłoczone przez turystów niż Lipari i najdziksze, najbardziej zielonej i najbardziej urodzajną wyspą archipelagu Liparyjskie. Salina słynie z malowniczych wiosek, gdzie czas zdaje się stać w miejscu. W Rinella, na przykład, typowy sposób mieszkańcy dekorują swoje domy zawsze przyciąga uwagę zwiedzających. We wsi znajduje się romantyczny mało port, z którego można podziwiać piękne zachody słońca. Przesunięcie ku wschodowi zwiedzających wyspie znajdzie Pollara. Weź schody kręte, aby przejść w dół do morza i zwiedzanie słynnego wybrzeża, gdzie Włoska reżyser Massimo Troisi strzał ten film Listonosz. Charakteryzuje skałach, to najpiękniejsza plaża w Salina. Tutaj można podziwiać piękne, błękitne morze i popływać w krystalicznie czystych wodach. Z płytkich wodach pełnych gąbki, mureny i Groupers, miejsce jest świetne miejsce nurkowe oraz oferuje fantastyczne podwodne zdjęcia w każdej sytuacji.

Na wyspie można dotrzeć wodolotem i SNAV promowych z Messina na Sycylii.